Reklama

Młodzieżowa Rada Miejska powstanie w Żerkowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Żerkowie ma powstać Młodzieżowa Rada Miejska. W szkołach podstawowych odbyły się już spotkania informacyjne z uczniami.

Rada Miejska w Żerkowie podczas ostatniej sesji podjęła uchwałę w sprawie utworzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej. W związku z tym burmistrz Miasta i Gminy Żerków - Michał Surma, przewodniczący Rady Miejskiej Żerkowa - Wojciech Gałązka oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Żerkowa - Grzegorz Andraszak wybrali się do gminnych szkół podstawowych, by opowiedzieć uczniom o Młodzieżowej Radzie Miejskiej.

Młodzieżowa Rada Miejska w Żerkowie

Przedstawiciele gminy podczas spotkań z uczniami omówili, między innymi jakie są cele działalności Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz jak będzie ona funkcjonować. Młodzież bardzo entuzjastycznie przyjęła tę inicjatywę.
 
Powołanie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żerkowie będzie pierwszym krokiem do organizacji wielu wspólnych działań i projektów z myślą o młodych mieszkańcach gminy.
Rada będzie się składać z 15 członków, będących uczniami szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie gminy Żerków. Jak informuje żerkowski magistrat, do 7 kwietnia przyjmowane będą zgłoszenia kandydatów w sekretariacie szkół. W dniach 11-28 kwietnia trwać będą kampanie wyborcze kandydatów. Wybory odbędą się między 8 a 12 maja, a po tygodniu poznamy skład Młodzieżowej Rady.

W Jarocinie Młodzieżowa Rada Miejska ma już za sobą pierwsze posiedzenie, podczas którego zaprzysiężono jej członków.

Nowe pokolenie poprzez dzialalność w młodzieżowych radach zyskuje wpływ na tworzenie prawa na szczeblu lokalnym oraz nabywa wiedzę o tym, w jaki sposób pracują i działają lokalne władze. Uczy się współodpowiedzialności za dobro wspólne, ma okazję do pozyskania pogłębionej wiedzy na temat potrzeb, problemów i oczekiwań poszczególnych grup społecznych. I, co bardzo ważne, zyskuje możliwość zaprezentowania władzy poglądów, pomysłów i interesów młodzieży.

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy