Reklama

24 godziny na dobę ratują ludzkie życie. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: jarocinska.pl

24 godziny na dobę ratują ludzkie życie. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego        - Zdjęcie główne

Dzisiaj obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego | foto jarocinska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 3.000 razy wyjeżdżały w tym roku jarocińskie karetki pogotowia ratunkowego. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego.

Dyżurują 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Trudno policzyć, jak wiele osób zawdzięcza im życie. Ratownicy medyczni, bo to o nich mowa. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego. W ratownictwie medycznym zatrudnione są również pielęgniarki i lekarze.  

24 godziny na dobę ratują ludzkie życie. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego      

Praca w ratownictwie jest wyczerpująca i stresująca. Medycy muszą działać pod presją czasu, a na podjęcie decyzji mają sekundy. W dobie pandemii ich praca stała się jeszcze bardziej obciążająca. Byli na pierwszej linii ognia. Niektórzy pacjenci pomimo gwałtownie postępującej choroby zwlekali z wezwaniem pomocy medycznej, jeszcze inni bali się jechać do szpitali jednoimiennych.

- Towarzyszyło im psychiczne przekonanie, że w szpitalach jest umieralnia – mówił w kwietniu dla portalu Witold Szymczak, jarociński  ratownik.

24 godziny na dobę ratują ludzkie życie.Wyjeżdżają 100 razy w ciągu tygodnia                  

W jarocińskim szpitalu jest zatrudnionych 30 ratowników. Są dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, które spieszą na ratunek wszystkim potrzebującym. Karetki wyjeżdżają prawie 100 razy w ciągu tygodnia. Miesięcznie ratownicy interweniują około 300 razy. W tym roku wyjeżdżali powyżej 3.000 razy, a do szpitali przewieźli prawie 1.600 pacjentów.  Bez codziennej współpracy zespołów naziemnych, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dyspozytorów medycznych, Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych wielu osobom nie udałoby się pomóc.    

 24 godziny na dobę ratują ludzkie życie. I tak już od ponad 70 lat

Najwięcej ratowników medycznych pracuje w pogotowiu ratunkowym. W ubiegłym roku jarocińskie pogotowie obchodziło 70-lecie istnienia. Ze względu na pandemię uroczystość była przekładana. Wreszcie we wrześniu tego roku udało się zorganizować jubileusz.
Tego wyjątkowego dnia podziękujmy naszym ratownikom i tym wszystkim, którzy pracują w ratownictwie, że o każdej porze dnia i nocy spieszą na ratunek.      
Życzymy zdrowia, wyrozumiałych pacjentów, godziwych wynagrodzeń i satysfakcjonujących rozwiązań systemowych.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
                
           

              

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy