Czy Jarota Jarocin wróciła na zwycięską ścieżkę?

Sport W kolejnym sparingu podczas przerwy zimowej Jarota Jarocin zmierzyła się z rezerwami Widzewa Łódź. Czy po dwóch porażkach graczom Piotra Garbarka udało się wrócić do wygrywania?

Widzew II Łódź to zespół, który w sezonie 2022/2023 toczy zmagania w IV lidze, w grupie zrzeszającej zespoły z województwa łódzkiego. Po rundzie jesiennej rezerwy ekstraklasowego klubu są liderem swoich rozgrywek i wiosną będą walczyć o awans do III ligi, gr. 1.

Najważniejsze wydarzenia I połowy

6’ Pierwsza poważniejsza okazja Jaroty. Z lewej strony pola karnego strzelał Miłosz Kowalski, ale jego uderzenie bez większych kłopotów obronił bramkarz Widzewa.

28’ Rajd Sebastiana Kamińskiego prawą stroną kończy się wrzutką na pole karne. Niecelnie uderzał jednak Wojciech Kryger.

36’ GOOOOL Widzew wykorzystuje to, że częściej jest przy piłce i obejmuje prowadzenie. Nieporozumienie przy wybiciu jednego z obrońców JKS-u wykorzystał Daniel Mąka.

40’ Szansa dla Widzewa na 0:2. Błąd popełnia bramkarz Jaroty, jednak rehabilituje się, broniąc strzał w sytuacji sam na sam.

45’ Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Widzew II Łódź prowadzi z Jarotą Jarocin 0:1.

Najważniejsze wydarzenia II połowy

47’ GOOOOL Ależ otwarcie drugiej części gry w wykonaniu Jaroty. Świetnie z prawej strony zachował się Sebastian Kamiński i to właśnie po jego strzale JKS wyrównał stan gry.

56’ Rzut rożny dla Jaroty. Po zamieszaniu w polu karny piłka ląduje przed „16”, skąd uderza gracz testowany. Strzał jest celny, ale broni go bramkarz gości.

63’ - 64’ Dwie groźne akcje gospodarzy. Najpierw po krótko rozegrany stałym fragmencie gry piłka po centrostrzale Kamińskiego ląduje nieco ponad poprzeczką bramki Widzewa. Po chwili kolejną okazję ma Emil Jędraszak, ale znów górą bramkarz RTS-u.

70’ GOOOOL Jarota wychodzi na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Kamiński, a gola po strzale głową zdobył Dawid Idzikowski.

85’ Rzut wolny dla Jaroty. Strzela Kamiński, ale robi to niecelnie.

88’ Jedna z niewielu akcji gości, która kończy się strzałem. Uderzenie odbija się od kilku piłkarzy Jaroty i dzięki temu mniej pracy ma Jakub Baut.

90’ + 1 Koniec spotkania. Jarota Jarocin w swoim piątym sparingu pokonuje Widzew II Łódź 2:1.

Jarota Jarocin - Widzew II Łódź 2:1 (0:1)

36’ 0:1 Daniel Mąka

47’ 1:1 Sebastian Kamiński

70’ 2:1 Dawid Idzikowski

Jarota: zawodnik testowany (68’ - Jakub Baut) - Piotr Stachowiak, Dawid Idzikowski, Szymon Bogaczyk (46’ - Szymon Soiński), Piotr Skokowski (kapitan) (68’ - Szymon Łyskawa) - Michał Marszałkiewicz (68’ - Igor Rybarczyk), Szymon Komendziński (Ż) - Sebastian Kamiński, Jacek Pacyński (46’ - zawodnik testowany), Miłosz Kowalski (46’ - Emil Jędraszak) - Emil Jędraszak (20’ - Wojciech Kryger)

Trener: Piotr Garbarek

Harmonogram sparingów Jaroty Jarocin

Jak wynika z harmonogramu przed graczami JKS-u jeszcze jeden mecz kontrolny. Odbędzie się on w najbliższą sobotę, a rywalem będą rezerwy Lecha Poznań.