Pierwsza porażka Jaroty Jarocin w 2023 roku

Autor: | Zdjęcie: Dawid Borucki

Pierwsza porażka Jaroty Jarocin w 2023 roku - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin - KKS Kalisz - mecz III ligi w 2018 roku | foto Dawid Borucki

SportPoczątek lutego nie zmienił wiele w sytuacji Jaroty Jarocin. Podopieczni Piotra Garbarka kontynuują przygotowania do rundy wiosennej III ligi, gr. 2. Na zakończenie kolejnego tygodnia czekał ich kolejny sparing. Rywalem był KKS Kalisz.

KKS Kalisz w tym sezonie bardzo dobrze spisuje się w rozgrywkach eWinner 2. Ligi. Po rundzie jesiennej, zawodnicy prowadzeni przez Bartosza Tarachulskiego znajdują się na drugiej pozycji i wiosną będą bić się o awans do Fortuny I Ligi. Oprócz tego, zagrają także w Fortuna Pucharze Polski, gdzie są już na etapie ćwierćfinału, w którym zmierzą się ze Śląskiem Wrocław. Przed JKS-em był więc twardy orzech do zgryzienia.

Przebieg spotkania

Mecz na Majkowskim Wembley jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a już na tablicy wyników widniał wynik 1:0. Gola dla gospodarzy w drugiej minucie gry strzelił Michał Borecki. Kolejne trafienie miało miejsce w 23. minucie. Znów do siatki trafili gospodarze - tym razem za sprawą Bartłomieja Putno. Jarota odpierała kolejne ataki graczy trenera Tarachulskiego i do szatni schodziła z dwubramkową stratą.

Przez większą część drugiej połowy dwubramkowe prowadzenie gospodarzy utrzymywało się i zmieniło dopiero w ostatnich dziesięciu minutach. Podopiecznych Piotra Garbarka dwukrotnie „ukąsił” Jakub Wilczyński. Najpierw skutecznie wykorzystał rzut karny, a w 90. minucie wpisał się raz jeszcze na listę strzelców - po podaniu Wiktora Staszaka. Więcej w Kaliszu już się nie wydarzyło i Jarota zeszła z boiska pokonana sporą ilością goli.

KKS Kalisz - Jarota Jarocin 4:0 (2:0)

Bramki:

2’ 1:0 Michał Borecki

23’ 2:0 Bartłomiej Putno

80’ 3:0 Jakub Wilczyński (rzut karny)

90’ 4:0 Jakub Wilczyński

Jarota: Jakub Baut - zawodnik testowany, Piotr Stachowiak, Szymon Bogaczyk, Piotr Skokowski (kapitan) - Sebastian Kamiński, Szymon Komendziński, zawodnik testowany, zawodnik testowany - zawodnik testowany, zawodnik testowany

Na zmiany w Jarocie wchodzili: Fabian Borkowski, Emil Jędraszak, Mikołaj Marciniak, Igor Rybarczyk, Wojciech Wojtczak

Kiedy kolejny mecz Jaroty?

Jak wynika z harmonogramu, kolejny sparing Jarota zagra już 11 lutego. Jej rywalem będzie III-ligowiec, ale z grupy pierwszej - Warta Sieradz. Po dwóch meczach wyjazdowych czas na potyczkę domową. Spotkanie w Jarocinie rozpocznie się o godzinie 12:00.