Reklama

Pchli Targ na ul. Gołębiej w Jarocinie. Są daty kolejnych edycji [WIDEO, ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

#wspieramjarocinskie Na Pchlim Targu w Jarocinie można kupić i sprzedać wszystko - od rzeczy używanych po rękodzieło. Zobacz, kiedy odbędą się kolejne edycje tego wydarzenia na parkingu przy ulicy Gołębiej.

Reklama

Pchli Targ to wydarzenie stworzone przez grupę osób, która poprzez organizacje wyprzedaży chce ożywić umierające centrum. Przy okazji pokazać, że w Jarocinie i okolicach mamy wspaniałych, zdolnych artystów i rękodzielników.

Zależy im aby ludzie tworzący w zaciszach własnych domów, wyszli na światło dzienne ze swoją twórczością. Pchli Targ powstał z inicjatywy Uniwersytetu Kultury – serii różnorodnych mikroprojektów (od pikników poprzez targowiska do grup wsparcia i grup dyskusyjnych) angażujących mieszkańców na każdym etapie działania (pomysł, organizacja, ocena). Odbyło już już kilka edycji wydarzenia. 

Swoje stoisko (bezpłatnie) może tam otworzyć każdy, kto chce się podzielić z innymi swoim rękodziełem, twórczością czy zwyczajnie zrobić porządek w szafie, na półce z książkami, czy z innymi przedmiotami, które tylko zalegają w domu, a komuś innemu mogą się jeszcze przydać.

- Marzymy o tym by ludzie zamiast wyrzucać niepotrzebne rzeczy sprzedawali je za niewielkie pieniądze. To wspaniały sposób by dbać o Matkę Ziemię a jednocześnie zarobić kilka złotych - piszą organizatorzy na stronie wydarzenia .

I właśnie nad tym wydarzeniem starosta jarociński Lidia Czechak objęła patronat honorowy. Więcej o wydarzeniu, terminach i wystawcach można się dowiedzieć tutaj. W ramach Pchlich Targów organizowane są również kiermasze świąteczne. 

Kiedy planowane są kolejne pchle targi w Jarocinie? 

Kolejny Pchli Targ odbędzie się w niedzielę 7 sierpnia. Stoiska będą czynne od godziny 14.00 do 19.00. Tradycyjnie każdy mógł wystawić się bez opłat, ale sam musiał zorganizować miejsce do wyłożenia towaru. Wystawiać można było również to wszystko, co stało się już niepotrzebne w domu lub już się znudziło. Być może ktoś dokładnie czegoś takiego szuka. Ale wśrod stoisk kupujący znajdą też i takie, na których swoje prace sprzedają rękodzielnicy. Jest to zarówno np. biżuteria czy obrazy, jak również ręcznie malowane ubrania czy produkty spożywcze np. smalec gęsi, miody, sery czy wędliny.

Kolejne Pchle Targi odbędą się:

  • 7 sierpnia 
  • 21 sierpnia 
  • 25 września
  • 16 października
  • 27 listopada  
Pchli Targ najczęściej jest organizowany tradycyjnie przy ul. Gołębiej w Jarocinie, na parkingu PKO BP, a przed kinem "Echo". Na czas wakacji zostały zmienione godziny, w których odbywa się  handel. Zamiast - tak ja do tej pory w godz. 11.00-16.00 - można będzie zrobić zakupy w godz. 14.00-19.00. Takie letnie godziny będą obowiązywać do końca sierpnia. Jak zwykle nie ma zapisów ani rezerwacji miejsc. Każdy kto przyjdzie będzie mógł się wystawić. Zapewnione są krzesełka, ale reszta leży w gestii sprzedawców. 

Wydarzenie cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno ze strony sprzedających, jak i kupujących. Niektórzy wystawiają się regularnie. Wszelkie informacje można uzyskać u koordynującej to przedsięwzięcie Ewy Hejduk - tel. 608/299-749.

Pchli Targ w Jarocinie to również przedsięwzięcia charytatywne

W trakcie wydarzenia odbywają się również akcje charytatywne. Już dwukrotnie panie z Ukrainy, chcąc okazać wdzięczność za dobro i pomoc okazane mieszkańcom ich kraju przez Polaków, zorganizowały "ukraiński obiad" z pierogami i barszczem. Dochód z pierwszego został przeznaczony na pomoc Tadeuszowi Łuczakowi, tegorocznemu maturzyście z ZSP nr 1 w Jarocinie, który cierpi na porażenie mózgowe i potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego. Udało się wówczas zebrać ponad 2 tysiące złotych. W czasie Jarmarku Wielkanocnego  Ukrainki, które mieszkają obecnie w Jarocinie i w domu dla samotnych matek w Dobieszczyźnie, zebrały ponad 5 tysięcy złotych, które zostały przekazane dla Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie na zakup specjalnej tablicy interaktywnej dla uczniów ze spektrum autyzmu. W niedzielę 24 kwietnia była okazja, aby zrewanżować się za ich dobre serce a przy okazji dać drugie życie książkom, grom, puzzlom i plakatom filmowym. Akcja organizowana jest w nawiązaniu do Światowego Dnia Książki, który obchodzony był dzień wcześniej - w sobotę 23 kwietnia. Za to, co zostało zebrane do puszek przez wolontariuszki Uniwersytetu Kultury, zostały zakupione książki w języku ukraińskim dla dzieci i dorosłych, którzy uciekając przed wojną musieli zostawić na Ukrainie swoje ulubione lektury. Udało się uzyskać 310 zł. Publikacje są już dostępne w Kawiarni Filmowej znajdującej się na piętrze budynku kina "Echo" przy ul. Gołębiej w Jarocinie. 

Część z wystawców była też obecna na festynie stowarzyszeń, który odbywał się w czasie Pikniku Rodzinnego w jarocińskim amfiteatrze oraz na koncercie charytatywnym na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Radlinie. W lipcu odbyła się specjalna, bo festiwalowa - trwająca cztery dni - edycja Pchlego Targu.   

W niedzielę 19 czerwca na pierwszą rocznicę działalności Pchlego Targu odbyło się wydarzenie specjalne: "Ciuchobranie", w trakcie którego można było skorzystać z rad stylistki oraz dokonać poprawek krawieckich w zakupionych rzeczach. Odbyło się również wydarzenie towarzyszące: Szycie Towarzyskie, które poprowadziła Michalina z marki Zodsysq. 

Charakterystyczny dla Jarocina Pchli Targ ma już wymiar międzynarodowy. Swoje stoiska wystawiają też osoby pochodzące z Ukrainy. 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy