Reklama

Zmarła doktor Maria Lisiecka z Jarocina. "Zawsze u niej na pierwszym miejscu był pacjent"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Odeszli W wieku 83 lat zmarła doktor Maria Lisiecka. Przez kilkadziesiąt lat pracowała w jarocińskim pogotowiu ratunkowym. Lekarka przyjmowała również pacjentów w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym

Reklama

Smutne informacje płyną z jarocińskiego szpitala. Lecznica poinformowała, że zmarła doktor Maria Lisiecka. Urodziła się w 1939 roku w Gołaszynie (powiat rawicki). Była znaną i cenioną lekarką. Znali ją niemal wszsycy mieszkańcy naszego powiatu i regionu. Przez kilkadziesiąt lat jeździła w jarocińskim pogotowiu ratunkowym. Przyjmowała również pacjentów w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. I to nawet w czasie, kiedy była już na zasłużonej emeryturze. 

Nie żyje Maria Lisiecka. Dobry i wymagający nauczyciel    

Maria Lisiecka w jarocińskim szpitalu przepracowała 52 lat. Została zatrudniona w sierpniu 1969 roku.

- Przez cały ten czas dawała się poznać jako wzorowy i sumienny pracownik bez reszty poświęcając również swój czas prywatny – mówi Henryk Szymczak, prezes szpitala w Jarocinie.

 - Swoją pracą, postawą i dużą aktywnością przyczyniła się dorozwoju placówki pogotowia ratunkowego w Jarocinie - dodaje szef szpitala.

 

Pracownicy pogotowia zapamiętają ją jako bardzo dobrego, ale i wymagającego nauczyciela. Anna Walczak, dyspozytorka, oddziałowa pogotowia, izby przyjęć, a potem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z nieżyjącą już lekarką pracowała 43 lata.

- Spotkałyśmy się w 1974 roku i cały czas byłyśmy razem - przypomina sobie wyraźnie wzruszona Anna Walczak. 

               
 - Maria Lisiecka miała ogromy wkład w rozwój pogotowia ratunkowego. To ona je praktycznie stworzyła i rozwijała. Pracowała z ogromnym poświeceniem.  Zawsze u niej na pierwszym miejscu był pacjent i walczyła o niego do samego końca. Potrafiła doskonale przekazać swoją wiedzę. Wielu pracowników pogotowia to właśnie jej zawdzięcza swoją wiedzę i umiejętności - mówi łamiącym głosem Anna Walczak.

 - Była bardzo konsekwentna w tym, co robiła. Niekiedy spotykała się ze sprzeciwem kadry rządzącej, ale zawsze postawiła na swoim. Po czasie okazywało się, że miała rację i przyniosło, to dobre efekty. Była wymagająca, ale jednocześnie była ciepłą i serdeczną osobą - zaznacza była oddziałowa SOR w Jarocinie. 

Maria Lisiecka otrzymała Złotym Krzyżem Zasługi

  Lekarka pracę w jarocińskim szpitalu zakończyła w 2021 roku. 

 - Szczególnie cenna była ogromna aktywność pani Marii Lisieckiej w ostatnim czasie w walce koronawirusem covid-19, jako lekarza i działacza społecznego na terenie naszego powiatu. W czasie całego przebiegu pracy zawodowej wykazywała się dużymi umiejętnościami zawodowymi i dużym poświęceniem na rzecz służby zdrowia, a jej zaangażowanie i troskliwość w zakresie opieki nad pacjentami świadczyła o wysokich wartościach etycznych i moralnych - podkreśla prezes szpitala. 

 W 2021 roku została uhonorowana Złotym Krzyżem Zasługi przyznanym przez prezydenta Andrzeja Dudę 

Maria Lisiecka pracowała również w samorządzie   

Maria Lisiecka była także znanym samorządowcem. W latach 1998-2014 zasiadała w Radzie Powiatu Jarocińskiego. Przewodniczyła komisji zdrowia. Zawsze na sercu leżały jej sprawy ochrony zdrowia i jarocińskiego szpitala. W latach 1998-2012 była członkiem zarządu Stowarzyszenia Budowy Szpitala w Jarocinie. 


Od 1980 roku pomagała mieszkańcom powiatu jako członek Polskiego Czerwonego Krzyża.   

Pogrzeb lekarki odbędzie się 20 sierpnia. Msza żałobna zostanie odprawiona w kościele Ojców Franciszkanów o godzinie 10.00. Ostatnie pożegnanie będzie miało miejsce na cmentarzu komunlanym w Jarocinie o godzinie 11.00                          

 Maria Lisiecka jest drugą znaną lekarką, która zmarła w tym roku. W maju odeszła Teresa Florkowska-Sosińska.
W lipcu zmarł prezes jarocińskiego szpitala Leszek Mazurek.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy