reklama
reklama

Pogoda z początku sierpnia odstraszyła turystów? Nie będzie tłumów na długi weekend. Jakie kierunki najczęściej wybieramy? [LISTA]

Opublikowano:
Autor:

Pogoda z początku sierpnia odstraszyła turystów? Nie będzie tłumów na długi weekend. Jakie kierunki najczęściej wybieramy? [LISTA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
10
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Na weekend Zaczęliśmy kolejny w tym roku długi weekend. Biorąc jeden dzień wolnego, możemy zrobić sobie czterodniowe wakacje.
reklama

Eksperci przyznają, że nieciekawa pogoda z pierwszej części sierpnia odstraszyła dużą część osób, które planowały wyjazd na długi weekend. Mimo że zdążyło się zdecydowanie wypogodzić, gdziekolwiek nie pojedziemy, nie powinniśmy spodziewać się tłumów. Wyjątkiem mogą być najpopularniejsze polskie miasta. A wspomniana pogoda na długi weekend ma bardziej przypominać tę lipcową niż deszczowy początek sierpnia. Wraca słońce i letnie temperatury. 

Polacy pokochali krótkie wyjazdy. Zobacz, ile zapłacimy za nocleg podczas długiego weekendu

Tomasz Zaniewski, wiceprezes serwisu Nocowanie.pl przyznaje, że krótkie wyjazdy na przedłużone weekendy to trend tego sezonu. – Tym samym potwierdzają się wyniki naszej ankiety przeprowadzonej na początku wakacji wśród 2000 użytkowników serwisu, kiedy to co piąta rodzina deklarowała, że ograniczy się do krótkiego, bo tylko czterodniowego urlopu, a wyjazd na weekend planowało kolejne 14 procent respondentów – przyznaje i dodaje, że średnia długość rezerwacji dokonanych w lipcu i w sierpniu to 3,6 doby hotelowej. Także ogólna liczba rezerwacji na długi weekend z pewnością nie usatysfakcjonuje branży turystycznej.

Spadki względem zeszłego roku utrzymują się na poziomie około 40 procent. Dla planujących wyjazd to sygnał, że nie będą musieli tracić czasu w wielogodzinnych kolejkach do nadmorskich atrakcji

– mówi. 

Jeżeli chodzi o budżet, który musimy przygotować na nocleg, to przeciętnie jest to nieco ponad 101 złotych za noc od osoby (średnio dla całego kraju według rezerwacji dokonanych na długi weekend sierpniowy). Kwota ta jest niższa niż dotychczasowa średnia dla sezonu, która wynosiła 114 złotych. Tomasz Zaniewski tłumaczy, że oznacza to, że turyści wybierają spośród tańszych ofert.

Planujący citybreak w Gdańsku czy Kołobrzegu, zostawią hotelarzom średnio 130-138 złotych za osobę za noc. Mniej wydamy w Warszawie (średnio 101 złotych) czy Krakowie (71 złotych). Mowa tu o średnich cenach. Warto porównywać wiele propozycji przed wyjazdem, nawet jeśli chcemy podjąć szybką decyzję na ostatnią chwilę przed upalnym weekendem. W Krynicy Morskiej za pośrednictwem naszego serwisu znajdziemy oferty czterodniowego pobytu w niezłym standardzie dla dwóch osób w cenie do 400 złotych

– wylicza Tomasz Zaniewski.

Jak wynika z danych Nocowanie.pl, podobnie jak w latach ubiegłych, największą popularnością cieszą się apartamenty, domy gościnne i pensjonaty. Jeżeli chcecie wiedzieć, jakie miejscowości najchętniej wybierają Polacy na długi weekend, zajrzycie do naszej galerii pod artykułem. 

Pogoda na długi weekend. Zobacz, co zapowiadają synoptycy 

Nie ma wątpliwości, że wśród osób, które właśnie wróciły z urlopu, wygrały te, którzy zdecydowały się na zagraniczną podróż. Rodziny, które wsparły polską turystykę albo większość czasu spędziły w hotelu, albo musiały się zaopatrzyć w płaszcz przeciwdeszczowy i ciepłe ubranie chroniące przed wiatrem. Teraz – jak zaznaczają synoptycy – ma będzie znacznie lepiej.  Sobota i niedziela mają być kolejnymi dniami zwiastującymi długotrwałą poprawę pogody. W weekend na ogół będzie pogodnie, choć okresami pojawi się więcej chmur i może spaść słaby, przelotny deszcz. Najcieplej będzie na południowym zachodzie, gdzie na termometrach zobaczyć możemy zobaczyć nawet 26°C, najchłodniej natomiast na północy Polski, od 19°C do 20°C. Wiatr będzie słaby, wiał będzie z południa oraz z zachodu.

Od poniedziałku (14 sierpnia) w większości województw pojawi się zachmurzenie. Najcieplejszymi miejscami pozostaną regiony południowo zachodnie z temperaturą 27 st. C. Najzimniej będzie natomiast w okolicach trójmiasta, gdzie temperatura nie przekroczy 22 st. C. Opady połączone z wyładowaniami atmosferycznymi rozszerzą swój wpływ na obszar południowego zachodu.

Jeszcze cieplej ma być we wtorek (15 sierpnia), kiedy to całe południe oraz centralna część Polski zobaczy na swoich termometrach od 29 do 32 st. C. Najcieplej będzie w województwie mazowieckim, choć na brak upałów nie będą mogli również narzekać mieszkańcy północy, wschodu i zachodu. Opady deszczu połączone z burzami przeniosą się natomiast na północno zachodnią stronę kraju.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama