Reklama

W Golinie radośnie uczcili rocznicę odzyskania niepodległości [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Uczniowie Szkoły Podstawowej w Golinie wraz z Zespołem Folklorystycznym "Snutki" zaprosili publiczność na nietypową, muzyczną podróż po kartach historii Polski oraz do wspólnego śpiewania. W ten radosny sposób uczczono Święto Niepodległości.

Reklama

"Historia niejednej piosenki” to niezwykłe dzieje naszej drogi do niepodległości opowiedziane muzyką, emocjami i ludzkimi przeżyciami. Koncert został przygotowany wspólnie przez Zespół Folklorystyczny „Snutki” z Potarzycy, który wyszedł z jego inicjatywą oraz Szkołę Podstawową im. Heleny Moszczeńskiej w Golinie. Scenariusz był wspólnym dziełem. Partnerem przedsięwzięcia była również Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. 

Impreza została zorganizowana w poniedziałkowy wieczór (7 listopada) w szkolnej sali gimnastycznej. Na widowni, ku zaskoczeniu niektórych, zasiedli także parlamentarzyści. Nieco wcześniej w remizie miejscowej OSP odbyło się bowiem wręczenie promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, na które zostali zaproszeni posłowie PiS-u.

Goście byli mile zaskoczeni i gratulowali organizatorom pomysłu i jego realizacji. Chętnie sfotografowali się z wykonawcami koncertu "Historia niejednej piosenki". Występom towarzyszyło również stoisko z tradycyjnymi wypiekami świętomarcińskimi. Rogaliki można było nabyć za 1 lub 2 zł. Słodkie wypieki przygotowane zostały przez Zespół Folklorystyczny "Snutki". 

 

W Golinie radośnie uczcili rocznicę odzyskania niepodległości

Podczas koncertu zabrzmiały bardzo znane piosenki patriotyczne, ale również i te mniej znane. W przypadku tych pierwszych, na wspólne śpiewanie dała się namówić również publiczność, która bardzo licznie pojawiła się na tym wydarzeniu.

Koncert poprowadził Tomasz Jankowski, dyrektor golińskiej podstawówki. Rozpoczęła go najstarsza grupa tancerzy tańcem narodowym - polonezem. Koncert zawierał również elementy przedstawienia teatralnego, w którym wystąpiły: Zosia Ratajczak, Weronika Dylak, Monika Chmielarz, Piotrek Włodarczyk, Olaf Raźniak, Kamil Michalak, Filip Paterka. Zosia Cyfert, Pola Mizera i Marysia Miękus recytowały w strojach ludowych, ponieważ nie tylko uczą się w Golinie, ale równocześnie szlifują swoje talenty w potarzyckich "Snutkach". Duże brawa rozległy się po występie kapeli dudziarzy, która działa w ramach zespołu folklorystycznego w składzie: Fryderyk Jankowski, Wojciech Ożóg i Jagoda Pawlak.  

Wspólnie zaśpiewali "Kocham wolność"

Na zakończenie Tomasz Jankowski mówił o tym, że święto niepodległości jest czasem radości. Jednocześnie wspomniał, że wolność nie jest dana nam raz na zawsze oraz o dramacie, jakim są wojny. Nic więc dziwnego, że na zakończenie wykonano słynny przebój zespołu "Chłopcy z Placu Broni". "Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem..." zaśpiewały uczennice: Zuzia Janiuk, Hania Andrzejewska oraz Zosia Potapenko, która niedawno przyjechała z Ukrainy. Towarzyszył im zespół w składzie: Tomasz Jankowski, Mariusz "Długi" Grzesiek (absolwent szkoły w Golinie) oraz Filip Paterka - uczeń klasy piątej, który na co dzień uczy się pod okiem Macina Rausza.

Publiczność, która pod koniec wstała z miejsc zaśpiewała wspólnie z wykonawcami refren, a na koniec nagrodziła wszystkich wykonawców i organizatorów długą owacją na stojąco.      

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy