reklama

Jarocin. Jagoda gra na skrzypcach a Fryderyk na dudach. Mają szansę wygrać konkurs Polskiego Radia

Opublikowano:
Autor:

Jarocin. Jagoda gra na skrzypcach a Fryderyk na dudach. Mają szansę wygrać konkurs Polskiego Radia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Duet Jagoda Pawlak na skrzypach podwiązanych i Fryderyk Jankowski na dudach znaleźli się w finale ogólnopolskiego konkursu muzycznego "Źródełko" organizowanego przez Polskie Radio. Zwyciężyć mogą dzięki głosom czytelników.

 

 

Głosowanie trwa do 13 grudnia. Konkurs objęty jest patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Promuje ludowość i naszą kulturę. Posłuchajcie "Polki na desce" i zagłosujcie na Jagodę i Fryderyka: https://www.polskieradio.pl/377/8909

 

Aby zagłosować należy wysłać maila na adres: zrodelko@polskieradio.pl w treści wpisując - "Polka na desce" Jagoda Pawlak i Fryderyk Jankowski. Takiego maila można wysyłać jednego dziennie.

 

Jagoda gra na skrzypcach a Fryderyk na dudach. Mają szansę wygrać konkurs

 

Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się w niedzielę 20 grudnia w programie „Źródełko” na antenie Polskiego Radia Dzieciom oraz po godzinie 12 na stronie konkursu. Jak informują organizatorzy laureaci wystąpią w czasie wydarzenia - koncertu lub festiwalu, które zostaną zrealizowane  przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Polskie Radio Dzieciom po ustabilizowaniu sytuacji epidemicznej wywołanej COVID-19.

 

Na co dzień Fryderyk i Jagoda występują w kapeli towarzyszącej Zespołowi Folklorystycznemu "Snutki" z Potarzycy.

 

Jagoda gra na skrzypcach a Fryderyk na dudach. Mają szansę wygrać konkurs

 

Są też uczestnikami projektu "Kuźnia Tradycji" działającego w strukturach Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, to inicjatywa stworzona w 2019 z zamiłowania do kultury ludowej Wielkopolski. Jej głównym celem jest odkrywanie i rozwijanie talentu młodych wykonawców oraz umożliwienie im dotarcia z muzyką ludową do szerokiego grona odbiorców.

 

Nauczyciele, muzycy tradycjonaliści, swoim przekazem popularyzują muzyczne tradycje Wielkopolski poprzez ich kultywowanie i upowszechnienie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Przekazują im wartości muzyczne otrzymane od prawdziwych mistrzów muzyki ludowej dzieląc się nimi dalej poprzez tradycyjną metodę nauki: mistrz-uczeń, bez znajomości zapisu nutowego, zachowując dzięki temu autentyczność folkloru oraz możliwość wyrażenia siebie poprzez muzykę.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE