reklama
reklama

Tłumy na Jarmarku Świątecznym w Jarocinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Trzydziestu czterech wystawców miało swoje stoiska na Świątecznym Jarmarku zorganizowanym w ramach projektu Uniwersytet Kultury. Dobrym duchem tego przedsięwzięcia i główną organizatorką była Bogumiła Śmigielska, która przygotowania zaczęła już we wrześniu.
reklama

Mimo że było dość mroźno, jarociniacy nie zawiedli i tłumnie odwiedzali Świąteczny Jarmark. Przyznawali, że brakowało im tego typu imprez, a dzięki niedzielnej inicjatywie mogli poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę. W zeszłym roku impreza z uwagi na pandemię nie mogła się odbyć.

Na stoiskach można było kupić wszystko, co potrzebne na święta: od świątecznych ozdób i przysmaków, po prezenty - serwetki, artystyczne pierniki czy zabawki. Wszystko było wytworem lokalnych rękodzielników. Wystawiali się zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Na miejscu było też co wypić i zjeść. Na stoisku kina Echo i Kawiarni Filmowej można było kupić wartościowe książki dla najmłodszych i rozgrzać się winem na gorąco. Bożonarodzeniowy kiermasz jest częścią projektu pod nazwą Uniwersytet Kultury. 

 

Video: Świąteczny Jarmark przy ul. Gołębiej w Jarocinie

 

Największą atrakcją, nie tylko dla najmłodszych było pojawienie się św. Mikołaja, który miał prezenty ukryte w ogromnym kalendarzu adwentowym. Aby je otrzymać, należało nabyć kupon na stoisku zorganizowanym przez ministrantów i Wspólnotę Młodych z parafii św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie. Pieniądze uzyskane z losów, tak samo jak i z suszonych „anielskich jabłuszek” oraz stroików świątecznych, zostaną przeznaczone na organizację zimowego wyjazdu. W roli św. Mikołaja wystąpił Michał Żabiński. Wiarygodności dodawała mu prawdziwa broda.

Z myślą o najmłodszych zorganizowano również przedstawienie teatralne. Z myślą o najmłodszych zostanie zorganizowany spektakl "Opowieści Papierowego Teatru" na motywach baśni Andersena w wykonaniu Teatru Miejsca -  jedynego w Polsce zespołu, będącego połączeniem pracowni lalkarskiej oraz teatru wędrownego przemierzającego kraj rowerem przekształconym w scenę teatralną. Jego założycielem jest Robert Poryziński - lalkarz, reżyser i opowiadacz baśni. Konwencja spektakli zrodziła się z zachwytu nad japońską sztuką kamishibai i średniowiecznymi teatrami retablo. Wędrowny opowiadacz przemierzający kraj na baśńrowerze łączy w sobie elementy zaczerpnięte z obu tych teatralnych formuł. Na zakończenie kiermaszu z krótkim programem wystąpił Uliczny Teatr Ognia „Anthony Street”.

 

W każdą trzecią niedzielę miesiąca w tym samym miejscu odbywają się Pchle Targi. Najbliższy i ostatni w tym roku odbędzie się 19 grudnia. Każdy może sprzedać to, czego już nie potrzebuje. Miejsce do ekspozycji np. stolik czy koc, każdy musi zorganizować we własnym zakresie. Nie ma żadnych opłat ani wcześniejszych zgłoszeń.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama