Reklama

Ostatni spektakl Teatru Ognia "Anthony Street" w tym sezonie. Ostatni z o. Kordianem [FOTO, WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Ostatni spektakl Teatru Ognia "Anthony Street" w tym sezonie. Ostatni z o. Kordianem [FOTO, WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Długimi oklaskami dziękowała licznie zgromadzona w piątkowy wieczór na jarocińskim rynku publiczność Teatrowi Ognia "Anthony Street" oraz młodszej grupie "Antki". Kolejna burzliwa owacja przeznaczona była dla ojca Kordiana, dzięki któremu obie grupy powstały i działają.  

 

 

 

"Streetworking po godzinach" to trzydniowe wykłady i warsztaty organizowane z myślą o pracownikach socjalnych i pedagogach, ale również młodzieży. Zarazem jest to akcja ewangelizacyjna. Organizuje je Stowarzyszenie "Siedem Aniołów", a inicjatorem jest ojciec Kordian Szwarc - franciszkanin znany z wielu niekonwencjonalnych pomysłów. Incjatywę już po raz drugi wsparł Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, która na potrzeby projektu udostępniła pomieszczenia JOK-u.   

 

Przy tej okazji jarociniacy mogli w piątkowy wieczór obejrzeć spektakl "Wolność" w wykonaniu Teatru Ognia "Anthony Street". To ostatnie takie widowisko w tym sezonie artystycznym. Zarazem była to także okazja do podziękowań dla ojca Kordiana Szwarca, który z Jarocina po trzech latach przeprowadza się do klasztoru w Miłakowie.

 

 

W sobotę można było wziąć udział w koncercie duetu "Kwiat Jabłoni", przed którym wystąpiły trzy miejscowe zespoły: "The Goors", "Senders" i "New Estate" (dawniej "AntArt). 

 

Spotkanie zakończy się dzisiaj (niedziela - 23 czerwca) mszą św. w ruinach kościoła Świętego Ducha. Eucharystia rozpocznie się o godz. 11.00.  

 

Streetworking (praca prowadzona na ulicy, pedagogika ulicy) stanowi przykład metody „outreach” (wyjście - sięganie - poza - do), czyli pracy poza instytucjami, w środowisku przebywania klienta. Jest to innowacyjna forma pracy socjalnej, która stała się ostatnio popularną w zinstytucjonalizowanej pomocy państwa nad osobami zmarginalizowanymi.


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE