Reklama

Stowarzyszenie Jarocin XXI zaprasza do Warszawy. Na wystawę Caravaggia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiały organizatora

Stowarzyszenie Jarocin XXI zaprasza do Warszawy. Na wystawę Caravaggia - Zdjęcie główne

Stowarzyszenie Jarocin XXI zaprasza do Warszawy. Na wystawę Caravaggia | foto Materiały organizatora

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Stowarzyszenie Jarocin XXI zaprasza na kolejny wyjazd miłośników sztuki. W sobotę 5 lutego można będzie zwiedzić dwie wystawy: "Caravaggio i inni mistrzowie. Arcydzieła z kolekcji Roberta Longhiego" oraz trasę królewską w Zamku Królewskim w Warszawie.

Reklama

Chłopiec gryziony przez jaszczurkę pędzla Michelangela Merisiego, zwanego Caravaggiem, jednego z najwybitniejszych malarzy w dziejach, a także ponad czterdzieści płócien artystów  z Włoch i Europy Północnej XVI i XVII w. będzie można podziwiać w ramach wystawy "Caravaggio i inni mistrzowie. Arcydzieła z kolekcji Roberta Longhiego" na Zamku Królewskim w Warszawie.

Wśród prezentowanych obrazów znajdą się dzieła takich twórców jak m.in. Lorenzo Lotto,  Battista del Moro, Domenico Fetti, Dirck van Baburen, Matthias Stomer czy Jusepe de Ribera.Wszystkie płótna pochodzą z kolekcji zgromadzonej przez Roberta Longhiego (1890-1970), włoskiego historyka sztuki, autora fundamentalnych opracowań na temat twórczości Caravaggia i kuratora wystaw jej poświęconych, jednego z najwybitniejszych znawców tematu. Obecnie kolekcja jest własnością Fundacji Roberta Longhiego (Fondazione di Studi di Storia dell’Arte Roberto Longhi) z siedzibą we Florencji.

Stowarzyszenie Jarocin XXI stwarza okazję, aby wybrać się do stolicy i zobaczyć wystawę. Wyjazd zaplanowano na sobotę 5 lutego. Chętni mogą się zapisać u Bogusi Śmiglewskiej do czwartku (20 stycznia) pod nr. tel. tel. 530/761-909. Koszty wyjazdu wynosi 185 zł od osoby i obejmuje: przejazd autobusem, bilet wstępu na 2 wystawy, przewodnik po 2 wystawach. Przewidziane zostały również ulgi, z których mogą skorzystać: młodzież do 16 lat - koszt 145 zł, a także emeryci, renciści, nauczyciele oraz osoby uczące się (do 26. roku życia) - 165 zł. Organizatorzy przypominają o konieczności stosowania się do aktualnych w dniu wyjazdu przepisów sanitarnych.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy