Reklama

Jarocin. Nowa sala kinowa. Jak wygląda?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Od 21 maja znów można wybrać się na seans do kina "Echo" w Jarocinie. Mimo pandemii i przerwy w działalności placówka postanowiła stworzyć jeszcze jedną salę na kameralne pokazy filmowe i spotkania. Można będzie z niej korzystać od jutra (piątek, 4 czerwca).

Reklama

Jeszcze w 2020 roku, zaraz po wybuchu pandemii, Stowarzyszenie Jarocin XXI otrzymało dobre wiadomości z dwóch instytucji, w których złożyło wnioski o dotację - z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt „II sala kina Echo” uzyskał wsparcie w zakresie zakupu sprzętu - projektora, nagłośnienia  i ekranu.  Na początku nie było wiadomo, co zrobić z tą sprawą. Z jednej strony potrzebna było nowe miejsce, ponieważ salka w Kawiarni Filmowej nazywana „Bondem” w dobie restrykcji okazała się za mała na wydarzenia dla więcej niż 12 widzów, a z drugiej nie było wiadomo, czy i kiedy kino zacznie normalnie funkcjonować. Pomimo wątpliwości trwały poszukiwania miejsca na lokalizację drugiej salki kameralnej. Na początku listopada zdecydowano o przyjęciu dotacji.

- Największej odwagi dodawały nam niesamowite urzędniczki i urzędnik z PISF i MKiDN, którzy w ekspresowym tempie pomagali nam wprowadzać zmiany i podpowiadali, jak rozwiązać małe i większe przeszkody. Ruszyła machina biurokracji, a my śmialiśmy się, że najwyżej sprzęt poczeka w kartonie na swoje miejsce. Okazało się jednak inaczej, tuż obok kinowego murala z Piotrem Łazarkiewiczem „pojawiły” się drzwi do sali, w której dekady temu działał Klub Nauczyciela. Decyzja była szybka, bo i pojawiła się miłość od pierwszego wejrzenia do może wąskiej, ale za to wysokiej sali  i wynajęliśmy to pomieszczenie - wyjaśnia Małgorzata Niestrawska-Kaźmierczak, skarbnik Stowarzyszenia Jarocin XXI. 


Zanim jutro na sali zasiądą widzowie, wcześniej trzeba było przeprowadzić remont nowego pomieszczenia kinowego, które znajduje się w sąsiadującym z kinem budynku banku. Zainstalowano system wentylacji i klimatyzacji. Pomalowano ściany. Zamontowano ekran.Wstawiono fotele i zakupiony sprzęt m.in. cyfrowy projektor oraz nagłośnienie.

- Mamy nadzieję, że w tym roku będziemy mogli pokazywać filmy równolegle nawet w trzech salach: na dużej głównej, w „Bondzie” przy kawiarni i tuż obok budynku kina w wyremontowanym pomieszczeniu. To da możliwość stworzenia bogatszej oferty filmowej dla jarocińskich kinomanów. Wierzymy, że kiedy już minie pandemia, albo wirus nie będzie stanowił takiego zagrożenia, jak teraz, bo się zaszczepimy, widzowie znów będą chodzić do kin, także tego naszego - podkreśla Małgorzata Niestrawska-Kaźmierczak. 

Pierwszy seans w nowej sali kameralnej odbędzie się w piątek (4 czerwca). Wejście od ulicy Gołębiej, od strony parkingu banku Santander. O godz. 17.00 pokazana zostanie animacja dla dzieci "Basia 3". W repertuarze kinowym będzie ona podpisywana jako "sala Echo 2" czyli "SE2" w odróżnieniu od dotychczas używanej sali kameralnej (SK), czyli tzw. "Bonda".

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy