Reklama

Spotkanie klubu Doliwa w Nowym Mieście. Będą wspominać przedszkole w Chociczy

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie klubu Doliwa w Nowym Mieście. Będą wspominać przedszkole w Chociczy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Klub regionalistyczno-krajoznawczy Doliwa zaprasza na kolejne spotkanie do nowomiejskiej biblioteki. Tym razem tematem będzie dawny budynek szkoły i przedszkola w Chociczy.

Reklama

Starsi mieszkańcy i osoby, które interesują się historią Nowego Miasta i okolic z pewnością śledzą poczynania miejscowego Klubu "Doliwa". Będzie kolejna okazja, by powspominać.

Klub "Doliwa" w Nowym Mieście

Od sierpnia 2020 roku przy Bibliotece Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą działa Klub regionalistyczno-krajoznawczy "Doliwa". Głównym celem działania klubowiczów jest tworzenie i gromadzenie opracowań, fotografii, map, broszur i innych źródeł, które pozwolą dokumentować historię gminy i okolicy.

Chcemy budować wydzieloną kolekcję zbiorów, także cyfrową, która utworzy interesujący zasób dziedzictwa regionalnego kształtującego naszą tożsamość. Chcemy także poznawać najbliższą okolicę, spotykać się w różnych miejscach, rozmawiać z mieszkańcami i dokumentować zapisy wspomnień. Planujemy również stworzyć nową formę poznawania tradycji i historii lokalnej przez młodzież i dzieci - czytamy o klubie.

Powstanie Klubu jest związane m.in. z projektem dofinansowanym w ramach programu Patriotyzm Jutra - ogólnopolskiego programu grantowego, który służy odkrywaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury.

Będą wspominać przedszkole w Chociczy

W przyszłą środę, 1 lutego o godzinie 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie klubu w bibliotece w Nowym Mieście. Tym razem będzie ono poświęcone historii dawnego budynku szkoły oraz przedszkola w Chociczy, w którym już niedługo będzie się mieścić nowa siedziba bibliotecznej filii. Stare i ciekawe zdjęcia byłego przedszkola w Chociczy mile widziane.
 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy