Reklama

Nowy budynek biblioteki za ponad milion

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Biblioteka Nowe Miasto

Nowy budynek biblioteki za ponad milion - Zdjęcie główne

projekt nowego budynku w Chociczy | foto Biblioteka Nowe Miasto

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biblioteka w Nowym Mieście złożyła wniosek w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2021–2025". Ogłoszono wyniki naboru i Biblioteka otrzymała 1 100 000 zł dofinansowania.

Reklama

Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą, dzięki wsparciu ze strony władz Gminy Nowe Miasto nad Wartą oraz akceptacji Rady Gminy złożyła wniosek w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2021–2025. 23 maja br. ogłoszono wyniki naboru, a projekt nowomiejskiej biblioteki "Retro zmiana - adaptacja zabytkowego budynku poszkolnego na filię biblioteczną w Chociczy." został rozpatrzony pozytywnie i uplasował się na wysokim 6 miejscu na ponad 100 złożonych wniosków. Otrzymana dotacja wynosi 75% planowanej inwestycji. Środki, które biblioteka otrzyma z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego to kwota 1 100 000 zł, zostanie ona przeznaczona na przeniesienie filii w Chociczy z obecnego lokalu przy ulicy Leśnej do ponad trzykrotnie większego obiektu, jaki stanowi parter dawnego przedszkola przy ulicy Śremskiej.

 

Biblioteka w Chociczy. Co będzie w nowym budynku?

Przestrzeń w budynku poszkolnym zostanie zaadaptowana na wypożyczalnię dla dorosłych z osobnym pomieszczeniem dla dzieci, a także przygotowanymi stanowiskami komputerowymi, kuchnią-pracownią oraz dużą salą spotkań, a także tarasem i skwerem przed biblioteką. Umożliwi to organizację działań dla różnych grup odbiorców dzieci, młodzieży, dorosłych m.in. mam, rodzin, seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Zaadaptowany obiekt umożliwi kreację wydarzeń o różnej treści i formule od statycznych form, po spotkania aktywizujące i ruchowe. Wysokie pomieszczenia, zapewniające przestrzeń z ciekawą i klimatyczną aranżacją, spójną z historią budynku, a także miejscowości sprawi, że filia w Chociczy stanie się obiektem ważnym i służącym nie tylko sołectwu, ale i wszelkim grupom chętnym do działania.

"Realizując inwestycję stawiać będziemy na nowoczesne i proekologiczne rozwiązania. Wierzymy, że będzie to miejsce stanowiące wizytówkę i budującą lokalną wspólnotę. Otwarcie planowane jest w drugiej połowie 2023 roku" - informuje Biblioteka.

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy