Reklama

Nowości w nowomiejskiej bibliotece

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Bibliotece Publicznej Gminy Nowe Miasto szykują się ciekawe nowości. Przeglądać biblioteczny katalog można mobilnie, a już niebawem odbędą się kosmetyczne warsztaty "Cukrowe glamour".

Reklama

Dofinansowanie na warsztaty "Cukrowe glamour"

W listopadzie przedstawicielki Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto wraz z animatorką z ViolinArt - Agencja Artystyczna odebrały nagrodę w ramach programu "Dobre działania" Diamant-Słodkie Łączy. Celem konkursu jest wsparcie realizacji ciekawych inicjatyw dla lokalnej społeczności. Inicjatywy te powinny charakteryzować się walorami artystycznymi, kulturalnymi, kulinarnymi, krajoznawczymi, edukacyjnymi, rekreacyjno-sportowymi, obywatelskimi lub historycznymi.

Już w pierwszym kwartale 2023 roku Biblioteka zaprasza na bezpłatne warsztaty kosmetyczne "Cukrowe glamour" skierowane zarówno dla dorosłych i dzieci. Warsztaty odbędą się w bibliotece w Nowym Mieście oraz filiach w Chociczy i Boguszynie.

Jest nam niezmiernie miło, że nagroda w piątej edycji trafiła do naszej biblioteki - czytamy na Facebooku Biblioteki.

 

Katolog biblioteczny w przystępnej formie

Od 16 grudnia biblioteka działa na systemie SowaSQL Premium. Wspiera on bibliotekę w tradycyjnych procesach, tj. gromadzeniu, katalogowaniu i wyszukiwaniu informacji, udostępnianiu zbiorów, rejestracji i obsłudze czytelników, prowadzeniu inwentarzy, ubytkowaniu, kontroli zbiorów, sporządzaniu statystyk oraz zadaniach związanych ze świadczeniem e-usług dla czytelników.
Czytelnicy będą mogli również korzystać z bezpłatnej aplikacji na telefon lub tablet Sowa MOBI dostępnej do pobrania w Google Play oraz App Store. W aplikacji znajdują się informacje o zbiorach bibliotecznych oraz infromacje o terminie zwrotów wypożyczonych książek. Sowa MOBI, co jest bardzo przydatne, pozwala przesunąć tę datę, jeśli jeszcze nie skończyliśmy czytać, bez konieczności odwiedzania biblioteki. Wszystko można zrobić w swoim telefonie.
Zmianom uległ również biblioteczny katalog internetowy - ma nowy wygląd, a szukanie w nim książek jest jeszcze łatwiejsze. LINK TUTAJ.
 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy