Reklama

Propozycje dla jarocińskich seniorów: koncert, wycieczka i wczasy nad morzem. Uwaga: dodatkowe wejściówki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiały organizatora

Propozycje dla jarocińskich seniorów: koncert, wycieczka i wczasy nad morzem. Uwaga: dodatkowe wejściówki - Zdjęcie główne

Propozycje dla jarocińskich seniorów: koncert, wycieczka i wczasy nad morzem | foto Materiały organizatora

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Lipcowy koncert Jacka Silskiego, sierpniowa wycieczka do Warszawy i wrześniowy turnus nad morzem to propozycje dla seniorów przygotowane przez Stowarzyszenie Jarocin XXI wspólnie z Jarocińskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, oddział rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jarocinie oraz Jarocińskie Centrum Usług Społecznych.

Reklama

Ofertę dla dorosłych powyżej 60. roku życia przygotowało stowarzyszenie Jarocin XXI, któremu udało się pozyskać środki w ramach programu na rzecz Osób Starszych „Aktywni+”. Partnerem projektu, dofinansowanego ze środków gminy Jarocin, został Jarociński Uniwersytet Trzeciego Wieku. 

Projekt "Poznańska 1" to nie tylko warsztaty, pokazy filmowe dla osób powyżej 60. roku życia, ale również wycieczki. Najbliższa już wkrótce. Stowarzyszenie Jarocin XXI we współpracy z Jarocińskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku zaprasza na weekendową wyprawę do stolicy.  

- Nierozerwalną częścią poznawania świata sztuki są wizyty w muzeach, dlatego zapraszamy Państwa na dwudniową wyprawę do Warszawy pełną artystycznych wrażeń. W weekend 20-21 sierpnia chcemy wspólnie zobaczyć: park i Pałac Króla Jana III w Wilanowie, wystawę „Grażyna Hase - zawsze o modzie” w Muzeum Warszawy, Królikarnię i znajdujące się w niej Muzeum Rzeźby, Muzeum Narodowe i wystawę „Witkacy. Sejsmograf epoki przyśpieszenia” , Muzeum Villa la Fleur w Konstancinie, a na koniec Centrum Nauki Kopernik - zachęcają organizatorzy. 

Koszt wyjazdu to 495 zł i 395 zł (dla osób 60+ w ramach projektu finansowany jest w całości koszty przejazdu). W cenę wliczono: przejazdy autokarem do i po Warszawie, opiekę pilota i przewodników, ubezpieczenie NNW, nocleg i wyżywienie (obiadokolacja i śniadanie) oraz bilety wstępu zgodnie z programem. Zgłoszenia przyjmuje Bogusia Śmiglewska pod nr. tel. 530/761-909.

Propozycje dla seniorów. Na koncert do ogrodu albo wczasy nad morze  

Z kolei oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jarocinie organizuje dodatkowy turnus wczasów w Grzybowie nad morzem. Koszt wyjazdu i pobytu, który zaplanowano w dniach 11-21 września, wyniesie w granicach 1400-1450 zł. Zapisy przyjmowane są we wtorki w godz. 11.00-14.00 oraz w czwartki i piątki w godz. 9.00-12.00. Biuro PZERiI znajduje się w Jarocińskim Ośrodku Kultury (p. 33).

To nie jedyne propozycje dla seniorów. Od marca do września przyszłego roku realizowane są również zajęcia cykliczne - plastyczne, taneczne, które odbywają się w ramach działalności Centrum Usług Społecznych w Jarocinie. Projekt realizuje Fundacja 750-lecia Jarocina we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin. Na ich organizację władze samorządowe pozyskały dotację w wysokości 3 milionów złotych

Kolejne wydarzenie w ramach Centrum Usług Społecznych w Jarocinie odbędzie się w piątek 29 lipca. Będzie to koncert Jacka Silskiego. Artysta pochodzi z Bytomia i nazywany jest królem śląskich szlagierów. Śpiewa od najmłodszych lat, wydał 9 płyt, z czego 5 to jego autorskie dzieła, a 4 to przeboje Julio Iglesiasa oraz innych artystów latino. Występował na scenach całego świata, między innymi w towarzystwie takich gwiazd jak Abba, Maryla Rodowicz czy Krzysztof Krawczyk. Jacek Silski nie ma wykształcenia muzycznego. O tym, że zaczął występować zadecydował przypadek. Lubił sobie podśpiewywać pracując jako kierowca w operze. I to właśnie przy takiej okazji usłyszał go znany śpiewak operowy - Wiesław Ochman.  

Impreza dla osób w wieku 60 + mieszkających w gminie Jarocin miała początkowo być zorganizowana w ogrodzie na terenie Jarocińskiego Ośrodka Kultury, ale z uwagi na duże zainteresowanie przeniesiono występ do sali widowiskowej. Dzięki temu więcej osób będzie mogła wziąć udział w koncercie. Początek o godz. 18.00. Ilość miejsc jest ograniczona. Wejściówki do odbioru w JOK-u.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy