Reklama

Gmina Jarocin pozyskała 3 miliony dla seniorów. Zobacz, co się będzie działo

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiały organizatora

Gmina Jarocin pozyskała 3 miliony dla seniorów. Zobacz, co się będzie działo - Zdjęcie główne

Gmina Jarocin pozyskała 3 miliony dla seniorów. Zobacz, co się będzie działo | foto Materiały organizatora

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Zajęcia malarskie, taneczne, fotograficzne, warsztaty na temat nowych technologii, spotkania z historią - to niektóre propozycje gminy Jarocin dla osób 60+. Na ich realizację udało się pozyskać 3 miliony złotych.

Reklama

Już za kilka dni, we wtorek 8 marca w Jarocińskim Ośrodku Kultury zorganizowany zostanie koncert z okazji Dnia Kobiet. Początek o godz. 15.00. Wystąpi Krzysztof Koniarek. Dla każdego uczestnika przewidziano słodki upominek. Koncert adresowany jest do wszystkich mieszkańców gminy Jarocin w wieku 60+. Aby w nim uczestniczyć, należy odebrać w JOK-u bezpłatną wejściówkę.

Zajęcia malarskie, taneczne, fotograficzne odbywać się będą w ramach Jarocińskiego Centrum Usług Społecznych (dawny Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie). To już kolejna inicjatywa obok Dzienny Dom Senior+. W jego ramach prowadzone są zajęcia z różnych dziedzin. 

Centrum Usług Społecznych to rządowy program, który ma na celu odejście od stereotypowego postrzegania Ośrodków Pomocy Społecznej i wychodzenia naprzeciw społeczności lokalnej. Jest to kolejny etap rozwoju polityki społecznej na poziomie lokalnym. Wsparciem objęte są również osoby, które dotychczas nie korzystały z usług pomocy społecznej. JCUS, który powstał w październiku ubiegłego roku, wprowadzi nowe usługi z zakresu: pomocy społecznej, promocji i ochrony zdrowia, edukacji publicznej, pobudzania aktywności obywatelskiej. 

Jarocin wśród 32 gmin w Polsce

Projekt realizuje tylko 6 wielkopolskich gmin. Jarocin jest największą z nich. Pozostałe to: Trzcianka, Rawicz, Kramsk, Czarnków oraz Rychwał. W całej Polsce pilotażowy program wdrożony zostanie w 32 gminach. Organizatorem działań w naszym mieście jest Fundacja 750-lecia Jarocina we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin.

Na realizację przedsięwzięcia dla starszych mieszkańców gmina Jarocin otrzymała dofinansowanie w wysokości 3.084.722,60 zł. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój - działanie 2.8 Rozwój Usług Społecznych w środowisku lokalnym. W ramach programu wprowadzone zostaną nowe usługi z obszarów: kultury, wspierania rodziny, pobudzania aktywności obywatelskiej, aktywizacji społecznej, promocji i ochrony zdrowia. Usługi będą skierowane dla mieszkańców z terenu gminy Jarocin. Realizacja projektu rozpoczęła się w czerwcu ubiegłego roku i potrwa do 30 września 2023 roku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy