Reklama

Porozmawiają o drzewach w Jarocinie, a później będą oglądać, mierzyć i oceniać

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiał organizatora

Porozmawiają o drzewach w Jarocinie, a później będą oglądać, mierzyć i oceniać - Zdjęcie główne

Porozmawiają o drzewach w Jarocinie, a później będą oglądać, mierzyć i oceniać | foto Materiał organizatora

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W ostatnich latach wycięto drzewa przy wielu ulicach w Jarocinie, a później sporo posadzono. Ile ich jest, w jakiej są formie i jak o nie dbać? O tym będzie spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 26 marca w ramach Uniwersytetu Kultury.

Spotkanie "Drzewa Jarocina"  rozpocznie się o godz. 15.00 w sali kina Echo 2. Wejście pod muralem Piotra Łazarkiewicza, między drzewami posadzonymi przez stowarzyszenie Jarocin XXI.

Później uczestnicy pójdą oglądać, mierzyć i oceniać jarocińskie drzewa przyuliczne. Kamila Ląd i Kamil Ląd – architektka krajobrazu i dendrolog (czyli specjalista od drzew) przez ostatnie kilka miesięcy przyglądali się drzewom przy jarocińskich ulicach, inwentaryzowali je i badali tomografem. Czy mamy mało czy dużo drzew? W jakim stanie jest przyuliczny drzewostan? Jak był pielęgnowany przez ostatnie dziesięciolecia? Jak możemy i powinniśmy zadbać, aby drzewa nie znikały z naszego otoczenia? O tym opowiedzą w niedzielę 26 marca w sali kina Echo 2.

W spotkaniu weźmie udział również architekt krajobrazu Piotr Kociński - autor m.in. projektów nasadzeń drzew, które wykonano na jarocińskim rynku, przy ulicy Kościelnej, przy łączniku od ulicy Śródmiejskiej do os. Konstytucji 3 Maja, a także wzdłuż ulicy Wojska Polskiego. Jest on zeszłorocznym laureatem Nagrody Burmistrza im. gen. Stanisława Taczaka. 

Mieszkańcy Łodzi sami zabrali się za inwentaryzowanie drzew. Poświęcają swój prywatny czas, aby rozpoznawać gatunki, mierzyć obwody pni i wysokości drzew, oceniać, w jakim są stanie i nanosić na plan miasta. Tak powstaje Mapa Drzew Łodzi. O tej niezwykłej akcji społecznej opowie Szymon Iwanowski z Instytutu Spraw Obywatelskich w Łodzi. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Uniwersytet Kultury w Jarocinie, który jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele- Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy