Reklama

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Jarocinie ma nowego króla

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KBS Jarocin

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Jarocinie ma nowego króla  - Zdjęcie główne

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Jarocinie ma nowego króla | foto KBS Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Po zaciętej rywalizacji nowym Królem A.D. 2021 został Brat Marcin Sipiak . Tytuł Pierwszego Rycerza trafił do Romana Gauzy, natomiast Drugim Rycerzem został Marek Jankowiak. Strzelanie o zgodnie z tradycją odbywało się przy okazji Zielonych Świątek.

W strzelaniu o tytuł "Mistrza 2021" najlepszy wynik uzyskał Roman Gauza. Drugie miejsce przypadło Ryszardowi Siejińskiemu, a na trzecim miejscu uplasował się Marcin Sipiak. Najlepszy wynik w strzelaniu do tarczy losowej osiągnął Ryszard Kołodziej, drugi był Błażej Ogrodowczyk, a miejsce trzecie wywalczył Ryszard Siejiński. Na zakończenie odbyło się strzelanie do kura. 83. strzał, po którym drewniana figurka znalazła się na ziemi, należał do Renaty Gauzy. 


- Bardzo serdecznie dziękujemy braciom za tak liczne przybycie na nasze wspólne strzelanie. Jest nam niezmiernie miło że w ostatnim okresie  szeregi naszego Bractwa zasilili nowi członkowie. Warto dodać że nowy Król A.D. 2021 trafił do naszej społeczności niespełna rok temu i jak widać już od samego początku odnosi sukcesy. Tak więc życzymy Marcinowi  celnego oka i pewnej ręki w kolejnych  strzeleckich zmaganiach - podkreślił p.o. prezesa Franciszek Krukowski. 

Insygnia władzy królewskiej, czyli pamiątkowy łańcuch przekazał zeszłoroczny triumfator Grzegorz Wasielewski.

 

We wrześniu zeszłego roku KBS Jarocin straciło wybranego dwa miesiące wcześniej prezesa Ryszarda Hybiaka. Jego śmierć była dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem, tym bardziej że miał ogromne plany związane z rozwojem Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Jarocinie. Zdążył napisać książkę o dziejach jarocińskiego bractwa. Miał zamiar stworzyć i opublikować kolejną część. Niestety nie zdążył. W związku z tym obowiązki przejął Franciszek Krukowski, dotychczasowy zastępca, który wcześnie piastował już funkcję prezesa. Strzelanie o tytuł króla to wewnętrzne zawody, w których mogą startować jedynie członkowie danego bractwa. To jedno z najważniejszych, obok strzelania o tytuł króla żniwnego, wydarzeń w kalendarzu każdej organizacji. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy