Reklama

Nowy król i prezes w Kurkowym Bractwie Strzeleckim w Jarocinie

Opublikowano:
Autor:

Nowy król i prezes w Kurkowym Bractwie Strzeleckim w Jarocinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Grzegorz Wasielewski jest nowym królem Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Jarocinie. Zawody, które odbywały się w maju, podobnie jak marcowe zebranie sprawozdawczo-wyborcze, z powodu koronawirusa musiały zostać przeniesione na lipiec.

 

 

Sukces Grzegorzowi Wasielewskiemu zapewniła "szóstka" trafiona na tarczy. Pierwszym rycerzem został Grzegorz Kowalski (zeszłoroczny król bracki), a drugim - Marcin Ruta. Obaj trafili w "czwórki".

W strzelaniu do kura, który kończy każdy turniej, szczęście uśmiechnęło się do Romana Gauzy, dotychczasowego prezesa KBS-u, który statuetkę sprezentował strzelającej przed nim żonie - Renacie.

W trakcie zebrania zostały przedstawione wszystkie sprawozdania. Członkowie bractwa jednogłośnie udzielili absolutorium ustępującemu zarządowi. Zaskoczeniem dla wszystkich była informacja przekazana przez Romana Gauzę, że rezygnuje z ponownego kandydowania na stanowisko prezesa. Pełnił on funkcję przez 1,5 kadencji - najpierw przez 2 lata pełnił obowiązki po rezygnacji Karola Matuszaka, a później całą 4-letnią kadencję.

Nowym prezesem został wybrany Ryszard Hybiak, który od momentu reaktywacji bractwa w kwietniu 1998 roku pełni w nim funkcję kronikarza, a przez blisko 20 lat również sekretarza. Zastępcą został Franciszek Krukowski. Do zarządu weszli też o wiele młodsi - stażem w organizacji i wiekiem - bracia: Krzysztof Bajaczyk jako strzelmistrz, Błażej Ogrodowczyk, Marcin Ruta. 

 

 

 

 


Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE