reklama

"Kino bez barier" - inicjatywa z Poznania, Wrocławia i Jarocina - docenione na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Opublikowano:
Autor:

"Kino bez barier" - inicjatywa z Poznania, Wrocławia i Jarocina - docenione na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - Zdjęcie główne

Nagroda dla "Kina bez barier" na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaKino bez barier – inicjatywa kina Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, realizowana od 2022 roku wspólnie z Kinem Nowe Horyzonty we Wrocławiu i Kinem Echo im. Piotra Łazarkiewicza w Jarocinie, zdobyła nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: Wydarzenie filmowe. Nagrody przyznano podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
reklama

Od 2023 roku kino "Echo" w Jarocinie prezentuje wybrane filmy zaopatrzone w audiodeskrypcję dla osób niewidomych i słabowidzących oraz napisy dla osób z dysfunkcją słuchu oraz tłumaczenie na Polski Język Migowy (PJM). Prowadzące kino Stowarzyszenie Jarocin XXI wyposażyło budynek również w platformę umożliwiającą dostęp osobom poruszającym się na wózkach. Powstała tu także toaleta dla osób z niepełnosprawnością ruchową.  

- Nawet jeśli nie potrzebujecie audiodeskrypcji czy PJM, warto wpaść w czwartek na seans - w ramach KBB gramy fantastyczne filmy, których w większości nie zobaczycie w regularnym repertuarze, a bilet na każdy z filmów to tylko 10 zł - informuje kino "Echo" w Jarocinie. 

reklama

"Kino bez barier" na październik: 

  • czwartek, 10 października, godz. 19.00 - Wróbel
  • czwartek, 17 października, godz. 19.00 - Bulion namiętności
  • czwartek, 24 października, godz. 19.00  - Off Cinema: Ostatnia wyprawa

To nie jedyna tego typu inicjatywa organizowana z myślą o osobach mających szczególne potrzeby. W kinie "Echo" w Jarocinie od kwietnia 2022 roku odbywają się również pokazy w ramach "Kina Sensorycznego", w  czasie których tworzone są warunki jak najbardziej przyjazne osobom ze spektrum autyzmu. Dostosowanie polega na zmianie natężenia oświetlenia oraz dźwięku, tak, by doświadczenie oglądania filmu na dużym ekranie uczynić maksymalnie przyjazne nadwrażliwym zmysłom. Przed pokazem nie są wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów. W trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy - można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację czy wędrować po sali. 

reklama

Placówka w tym roku świętuje 95-lecie działalności. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama