Festiwal zbliża się wielkimi krokami. Impreza co roku ściągająca tysiące fanów i fanek polskiego rocka, alternatywy i punk rocka. W tym roku odbędzie się w dniach 13–16 lipca. W line-upie obejmującym dwie sceny pojawi się ponad 30 artystów i artystek, w tym zespoły świętujące jubileusze. Renata Przemyk, Nosowska, Closterkeller, Proletaryat, The Bullseyes, WaluśKraksaKryzys i Anieli to pierwsi ogłoszeni artyści i artystki festiwalu.
Będą dwa 40-lecia legendarnych, rockowych zespołów
Na Jarocin Festiwal 2023 pojawi się rockandrollowa legenda - grupa T.Love. Zespół obchodzi 40-lecie debiutu na jarocińskim festiwalu i 30-lecie wydania ikonicznego albumu „King”.
- T.Love debiutował w Jarocinie równo 40 lat temu i dlatego właśnie tam będziemy obchodzić swój jubileusz na koncercie specjalnym. Zapraszam wszystkich już dziś - mówi lider T.Love, Muniek Staszczyk.
40-lecie na boiskach przy ul. Maratońskiej będzie świętować także grupa Moskwa. Zespół utworzony w 1983 roku przez wokalistę i gitarzystę Pawła Gumolę to legenda polskiej sceny punkrockowej. Grupa zadebiutowała z sukcesem na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku, po czym muzycy wystąpili w kilku filmach dokumentalnych analizujących jarociński fenomen.
Kto jeszcze wystąpi na festiwalu w Jarocinie w 2023 roku?
Dla publiczności festiwalu zagra także wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową grupa Luxtorpeda.
Na scenie pojawi się też Agnieszka Chylińska, która przez lata przyzwyczajała słuchaczy i widzów do wielu zmian na swojej artystycznej drodze, a natchnieniem do tworzenia były słowa „Nigdy taka sama”.
Fisz Emade Tworzywo to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce okołohiphopowej. Do dzisiaj bracia Waglewscy stale eksperymentują i zaskakują fanów.
W Jarocinie zagra wokalistka, autorka tekstów, instrumentalistka i producentka z Krakowa, czyli Wrona. Solowy projekt Wrony to eksperymentalna, elektroniczna muzyka pełna młodzieńczej energii. W 2021 roku ukazał się jej debiutancki album „Sen o smaku lukrecji”.
Kolejnym wykonawcą będzie BAiKA. Nowy album duetu – „Zdecydowana mniejszość” – ukaże się wiosną 2023 roku.
Na scenie wystąpią również Happy Pills, którzy w latach 90. należeli do pionierów gitarowego alternatywnego grania w Polsce. Od 2021 roku z zespołem śpiewa artysta folkowy Peter J. Birch. Ich nowa płyta ukaże się w 2023 roku.
Zespół 1125 powołano do życia 25 lat temu. Początkowo tworzył w nurcie punk rock, stopniowo wzmacniając swoje granie i przekaz. Dwa najbardziej sztandarowe albumy grupy zarejestrowane w szwedzkim studiu Soundlab to „Płonie mi serce” i „Nieugięci”.
Jak wyglądają ceny biletów i karnetów?
II pula:
- Karnet trzydniowy: 239 zł
- Bilet na pole namiotowe: 99 zł
- Bilety dostępne od 15 grudnia 2022 roku (godz. 12.00) do 31 maja 2023 roku (godz. 11.59) lub do wyczerpania puli biletów.
- Karnet trzydniowy: 269 zł
- Bilet na pole namiotowe: 119 zł
- Bilety dostępne od 31 maja 2023 roku (godz. 12.00) do wyczerpania puli biletów.
Cena wstępu na pole namiotowe dla jednej osoby wynosi: 99 zł (II pula), 119 zł (III pula). Wysokość ceny pola namiotowego zależy od obowiązującej puli biletów festiwalowych. Dzieci do 6 roku życia uczestniczą w wydarzeniu bezpłatnie. Wiek powinien zostać potwierdzony dokumentem tożsamości dziecka przy wejściu na teren imprezy. Bilety są dostępne na TUTAJ
Dla mieszkańców gminy Jarocin przygotowana zostanie Strefa Mieszkańca oraz specjalny system zniżek przy zakupie biletów i karnetów [szczegóły TUTAJ].
Organizatorem festiwalu jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Współorganizatorem wydarzenia jest Muzeum Regionalne w Jarocinie, a mecenasem Gmina Jarocin. Partnerzy festiwalu to: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin oraz Spichlerz Polskiego Rocka.
Wybieracie się na festiwal? Którego artystę lub zespół najbardziej chcecie usłyszeć? Dajcie znać w komentarzach.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.