Reklama

Jubileusz seniorów w Jarocinie. Gmina dołożyła prawie 3 miliony

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Dzienny Dom Senior + świętował swoje 6. urodziny. Z uwagi na pandemię, zamiast urodzinowego tortu, ale każdy uczestnik jubileuszowego wydarzenia otrzymał piernikowe serce.

Reklama

Wśród gości nie zabrakło burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego. Składając życzenia włodarz gminy podkreślił, że cieszy się, iż mimo utrudnień związanych z pandemią, jarociński klub prężnie służy rozwijaniu zainteresowań. 

 

- Życzę wszystkim uczestnikom, by czas spędzany w dziennym domu  „Senior +” przynosił wiele radości, stając się jednocześnie okazją do zawierania nowych, ciekawych znajomości i szczerych przyjaźni. Życzę Państwu dobrego zdrowia, które pozwoli na aktywne życie i realizację wielu wspaniałych inicjatyw – powiedział włodarz gminy.O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Krzysztof Deredas, który zaprezentował utwory Krzysztofa Krawczyka. Nie zabrakło owacji na stojąco i wspólnego głośnego śpiewania oraz autografów.

Dzienny Dom Senior + działa w Jarocinie od blisko 6 lat, skupiając ok. 180 osób. Seniorzy korzystają tu z zajęć językowych, rękodzielniczych, ruchowych, promujących zdrowy styl życia, komputerowych, kulinarnych oraz z zakresu ogrodnictwa czy malarstwa. Poza tym organizowane są wycieczki oraz wspólne wyjścia na wydarzenia kulturalne. Zajęcia prowadzone są w pomieszczeniach Jarocińskiego Ośrodka Kultury.  Koszt jego adaptacji na potrzeby osób starszych i wyposażenia wyniósł 300 tys. zł, z czego 250.000 zł gmin pozyskała z programu MPiPS Senior Wigor. 

Na otwarciu domu gościem specjalnym była DJ Wika. Na obchodach 2. rocznicy działalności gościł Jerzy Połomski. Z okazji 4. urodzin placówki można było obejrzeć występ kabaretu "Old Spice Girls", zrobić sobie zdjęcie z Lidią Stanisławską, Emilią Krakowską i Barbarą Wrzesińską. W zeszłym roku 5-lecie świętowano na koncercie transmitowanym przez internet.

Działalność domu w 2020 roku znacząco utrudniła pandemia Covid-19. Pracownicy Dziennego Domu „Senior +” byli w stałym kontakcie telefonicznym z seniorami. Każdy z nich otrzymał także zestaw ochrony osobistej m.in. maseczki, płyn do dezynfekcji, mydło antybakteryjne. Realizowany był także program Gminne Wsparcie Antykryzysowe, w ramach którego podnoszone były kompetencje cyfrowe seniorów.

Działalność „Dziennego Domu Senior +” jest finansowana ze środków gminy Jarocin. Przez pięć lat dofinansowanie wyniosło prawie 3 miliony złotych. W 2022 roku gmina Jarocin w swoim budżecie u zaplanowała 360.000 zł.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy