Reklama

Agnieszka Borkiewicz, dyrektorka Biblioteki Publicznej w Jarocinie została prezeską nowego stowarzyszenia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Stowarzyszenie Inicjatywy

Agnieszka Borkiewicz, dyrektorka Biblioteki Publicznej w Jarocinie została prezeską nowego stowarzyszenia - Zdjęcie główne

Agnieszka Borkiewicz, dyrektorka Biblioteki Publicznej w Jarocinie została prezeską nowego stowarzyszenia | foto Stowarzyszenie Inicjatywy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Dwadzieścioro dyrektorek i dyrektorów bibliotek publicznych z całej Polski zawiązało Stowarzyszenie Inicjatywy. Chcą wspierać kadrę zarządzającą tych instytucji, być głosem doradczym i wspierającym działania promujące biblioteki.

Reklama

Stowarzyszenie Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek Inicjatywy założone zostało w grudniu zeszłego roku przez członków Grupy InicjaTyWy, która powstała w ramach projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Tworzy je dwudziestu szefów placówek publicznych z całej Polski. Spotkanie założycielskie odbyło się 1 grudnia 2022 r. w Brusach na Kaszubach.  

- Droga do utworzenia Stowarzyszenia była długa, ale najważniejsza myśl towarzyszyła nam od samego początku – być i wspierać dyrektorki i dyrektorów bibliotek. Potrzebujemy wsparcia, dobrych praktyk, wskazówek - a kto udzieli ich lepiej niż doświadczeni praktycy? - podkreśla Agnieszka Borkiewicz, dyrektorka Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, a zarazem prezeska nowego stowarzyszenia.

W zarządzie nowej organizacji jako członek znalazła się również Katarzyna Roszak, dyrektorka Biblioteki Publicznej Gminy Jaraczewo

Po co powstało Stowarzyszenie Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek Inicjatywy? 

Organizacja chce budować prestiż stanowisk dyrektorek i dyrektorów bibliotek, wspierać ich w codziennej pracy, pamiętać o lokalnych grupach dyrektorskich InicJaTyWy, a także reprezentować interesy bibliotek. Działaniami, przez które Stowarzyszenie chce osiągnąć cele, to szkolenia, webinary, spotkania regionalne i ogólnopolskie dyrektorek i dyrektorów bibliotek, a także coroczne forum kadry zarządzającej. Nie zabraknie także kontaktów do ekspertów, superwizji czy szkoleń potrzebnych do rozwijania kompetencji managerów kultury. Członkowie Stowarzyszenia chcą mieć też wpływ na to, w jakim kierunku podążać będą biblioteki. Organizacja będzie mogła opiniować kandydatów na stanowiska kierownicze, wyrażać zdanie w pracach legislacyjnych, komentować diagnozy i dzielić się wizjami dotyczącymi bibliotek.

Kto może dołączyć do Stowarzyszenia? Osoby będące dyrektorkami lub dyrektorami bibliotek publicznych lub samorządowych instytucji kultury, w których strukturach znajduje się biblioteka publiczna, ich zastępcy, a także kierownicy takich bibliotek. 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy