Reklama

Reklama

Na windę dla Tosi brakuje jeszcze 25 tys. zł. Na facebooku rusza grupa z licytacjami

Opublikowano: wt, 27 kwi 2021 12:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Na facebooku utworzona została grupa z licytacjami dla Antoniny Forszpaniak. W ciągu 12 godzin dołączyło do niej ponad 400 osób. Obecnie liczy 657 członków. Każdy może się do niej zapisać. Zebrane pieniądze pomogą w sfinansowaniu windy. Obecnie rodzice dziewczynki muszą pokonywać wózkiem schody. A często jest to konieczne kilka razy w ciągu jednego dnia.

Reklama

Każda wyprawa do przeszkola, lekarza albo na spacer to ogromny wysiłek dla rodziców Tosi. Dziewczynka waży coraz więcej, więc pokonywanie schodów staje się coraz trudniejsze. Razem z wózkiem to kilkadziesiąt kilogramów. Na filmie widać, jak wielkim wysiłkiem mama pokonuje dziesięć schodów.  Winda oznacza ogromne ułatwienie. Dlatego rodzice zdecydowali się poprosić o pomoc. Ich apel spotkał się z szerokim odzewem. Akcję na facebooku koordynuje Waldemar Krzyżaniak. W zeszłym roku zaangażował się w zbieranie pieniędzy na windę dla Jacka Koszalika. Teraz z kolei pan Jacek chce pomóc Tosi, dlatego wystawił na licytację sesję zdjęciową. Na grupie "Licytacje na widę dla 8-letniej Tosi Forszpaniak z Witaszyc można nabyć zarówno towary, jak i usługi. Są m.in. ubrania, torty, zabawki, obrazy, elementy dekoracyjne, bony zakupowe, masaże twarzy i czyszczenie tapicerki. Oprócz udziału w licytacjach każdy może zgłosić swój przedmiot na aukcję. Pojawiła się nawet aukcja, na której można powalczyć o dwa lody - słynnne już - "Ekipy" z Korala.

 

Antonina Forszpaniak przyszła na świat w 27. tygodniu z szeregiem powikłań ciążowych i bez oznak życia. Była reanimowana przez 20 minut. Dostała 0 punktów w skali Apgar. Nie mówi, nie widzi i nie siedzi. Wymaga całodobowej opieki. Rodzice dzień w dzień zwożą ją po schodach, aby mogła uczestniczyć w zajęciach w przedszkolu, w rehabilitacji, odbywać wizyty lekarskie, a także, żeby po prostu mogła zaczerpnąć świeżego powietrza. Tosia jest dzieckiem niepełnosprawnym, jednak mimo to bardzo pogodnym. Dolega jej mnóstwo chorób m.in. wodogłowie, zanik nerwu wzrokowego, wodonercze nerki prawej, padaczka lekooporna i Mózgowe Porażenie Dziecięce. Wysiłki o lepsze jutro przypominają czasami walkę z wiatrakami. Jednego dnia udaje się coś wypracować, natomiast kolejnego dnia pojawia się infekcja czy atak padaczki i wszystko trzeba zaczynać od zera.W tym roku skończy 9 lat. 


 Rodzice Tosi mimo trudności nie poddają się i nie tracą nadziei. Bardzo chcą poprawić komfort życia swojej córki. Winda to koszt 35 tysięcy złotych. Dodatkowo środki potrzebne są m.in. na rehabilitację, zakup sprzętu i wizyty u specjalistów. To wszystko znacznie przekracza możliwości finansowe rodziny. Tosi można pomóc przekazując 1% lub wspierając zbiórkę na windę prowadzoną na portalu siepomaga.pl [KLIKNIJ TUTAJ]. Można wpłacić pieniądze lub wysłać sms-a za 2,46 zł. Do tej pory na koncie udało się zebrać prawie 10 tys. zł. Brakuje jeszcze 25 tysięcy zł. Akcja trwać będzie do 6 lipca.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się, również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.