Reklama

Udało się! Jacek Koszalik ma windę [ZOBACZ WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Udało się! Jacek Koszalik ma windę [ZOBACZ WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Jacek Koszalik, jarociniak zmagający się SM, ma windę. W zbiórce pomagało wielu mieszkańców i instytucji. 

 

 

Koniec z gehenną pokonywania schodów. Jacek Koszalik ma windę, która pozwoli mu bezproblemowo dotrzeć razem z wózkiem inwalidzkim do mieszkania znajdującego się na parterze w bloku.

 

 

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu osób. Film, który ukazał się najpierw na facebooku, a później również w informacji na portalu jarocinska.pl, pokazujący, w jaki sposób Jacek Koszalik musi zmagać się ze schodami, obejrzało bardzo wiele osób [ZOBACZ TUTAJ]. Wielu z nich postanowiło pomóc, nie tylko wpłacając pieniądze na zbiórkę internetową.

Dodatkowo zorganizowano grupę z licytacjami na fb. Były też trochę bardziej nietypowe przesięwzięcia jak np. charytatywny seans w kinie plenerowym. Grupa ze Stowarzyszenia RoweLOVE Jarocin pojechała dla Jacka specjalnie do Krynicy Morskiej.

 

Kiedy okazało się, że pieniędzy na sfinansowanie windy, której koszt wynosił 34 tysiące złotych (10 tys. zł przekazał w formie dotacji Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych), wystarczy, pojawiła się inicjatywa, aby zebrać jeszcze dodatkowe środki, które pan Jacek mógłby przeznaczyć na dalsze leczenie i zajęcia usprawniające. Stwardnienie rozsiane, na które cierpi, stopniowo odbiera mu możliwość poruszania się i samowystarczalność. Brak windy oznaczałby dla niego uwięzienie w mieszkaniu.

 

- Po prostu DZIĘKUJĘ!!! - napisał Jacek Koszalik po pierwszym skorzystaniu z windy.

 

 

 

Do końca sierpnia trwa jeszcze zbiórka do puszek. Każdy, kto wrzuci banknot 10-złotowy lub jego wielokrotność otrzymuje magnes z zabytkami Ziemi Jarocińskiej. Zdjęcia, które zostały wykorzystane do ich stworzenia, wykonał właśnie Jacek Koszalik. Paradoksalnie to właśnie jego choroba spowodowała, że wrócił do swojej starej pasji - do fotografowania [CZYTAJ TUTAJ]. Wózek nie stanowi dla niego przeszkody, a wręcz pozwala na spojrzenie na otaczający go świat z innej perspektywy.  

 

Jeśli chcecie zasilić puszkę i wspomóc rehabilitację Jacka Koszalika, odwiedźcie jeden z tych punktów: 

Byliniarnia w Cielczy
Centrum Ogrodnicze na Glinkach
Sklep odzieżowy Targowa 1
Salon fryzjerski ul. Niepodległości 14
Salon fryzjerski na Bogusławiu
Punkt InPost ul Dnieprowa 6
Solarium ul Paderewskiego
Agroturystyka Arnika w Cielczy

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się, również w sieci.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE