Reklama

Programowanie jako zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży – Giganci Programowania Jarocin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Edukacja Życie w dobie komputerów i nowoczesnych technologii, z jednej strony stawia przed najmłodszymi coraz większe wyzwania, ale z drugiej daje szansę na rozwój kompetencji cyfrowych i otwiera nową ścieżkę edukacji. Duży wybór zajęć z programowania oferują Giganci Programowania - szkoła, która przez 6 lat wykształciła ponad 120 tysięcy młodych programistów, a jej placówki zlokalizowane są w całej Polsce - w tym aktualnie również w Jarocinie.

Ciężko wyobrazić sobie współczesny świat bez programowania. Nauka programowania to obok nauki języków obcych jedna z najważniejszych umiejętności dzisiejszych czasów – podkreśla Daniel Stempniak, pomysłodawca Szkoły Programowania w Jarocinie.

Programowanie rozwija umysł? I to jeszcze jak!

Kreatywność! Tak, wiemy, to może wydawać się banalne, ale praca twórcza, jaką jest programowanie, w niesamowity sposób rozbudza wyobraźnię. W końcu, aby stworzyć grę czy aplikację, po prostu trzeba myśleć twórczo!

Cierpliwość! Weryfikacja kodu w poszukiwaniu błędu zawsze wymaga trochę czasu - podczas programowania siłą rzeczy musisz się tego nauczyć! Nie bez powodu mówi się, że programowanie jest sztuką wytrwałości i cierpliwości.

Logiczne myślenie! Programowanie to nic innego jak ciąg logicznych działań, połączonych w jedną, spójną całość. Każda linijka kodu ma swoje znaczenia i realny wpływ na aplikację czy grę, którą projektujemy. Stąd niezbędne staje się zrozumienie szeregu algorytmów, pozwalających nam wprowadzać odpowiednie zmiany, a to z kolei perfekcyjnie rozwija umiejętność logicznego myślenia.

Skrupulatność i konsekwencja w dążeniu do celu! Każdy programista podczas swojej pracy musi być stale skoncentrowany i uważny. Jeden błąd może sprawić, że cały program zwyczajnie nie będzie działać. 

Kiedy zacząć naukę programowania? Najlepiej jako dziecko

Z nauką programowania jest jak z nauką obcego języka - im wcześniej dziecko zacznie się go uczyć, tym łatwiej i szybciej się go nauczy. Oczywiście to tylko jedna z zalet zapisania dziecka na kurs programowania we wczesnym wieku.

Trzeba mieć świadomość, że programowanie to nie podążanie za utartymi schematami, ale bardzo rozwojowa i kreatywna praca. Dla dziecka, które dopiero rozpoczyna swoją przygodę z programowaniem, stworzenie pierwszej, prostej aplikacji lub gry może sprawić, że nabierze ono wiary i siły we własne umiejętności.

Należy też pamiętać, że nie trzeba posiadać nadludzkich zdolności czy wybitnego umysłu, by zostać programistą. To po prostu nauka kolejnego języka. Co więcej, z myślą o małych programistach zostało stworzonych wiele intuicyjnych narzędzi, znacznie ułatwiających zrozumienie poszczególnych mechanizmów. Wśród nich jest chociażby Scratch - bardziej przypominający układanie puzzli niż programowanie, a jednocześnie dający sporo możliwości.

Nauka programowania inwestycją w przyszłość – kilka słów o zarobkach w branży programistycznej

Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych programistów sprawia, że zarobki w tej grupie zawodowej wciąż rosną. Opanowanie do perfekcji przynajmniej jednego języka programowania, to gwarancja stabilnej i świetnie płatnej pracy, w której próżno szukać powtarzalności czy nudy. Ciężko doszukać się na rynku lepiej płatnych zawodów niż programista. Stawki potrafią być wręcz oszałamiające, a i tak - według prognoz - z roku na rok będą jeszcze wyższe.

W tym momencie, programiści na stanowisku seniorskim mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 15-30 tys. Zł, juniorzy zaś mogą zarobić od 4 do 8 tys. zł.

Ścieżek zawodowych dla programistów jest naprawdę sporo. Mowa tutaj przede wszystkim o językach Python, Java, C# czy środowisku Unity. W zależności od preferencji i tego, co interesuje dziecko, warto ukierunkować jego zainteresowania nieco bardziej precyzyjnie. 

W codziennym języku przyjęło się używanie określenia "programista" definiującego osobę tworzącą linijki kodu. To oczywiście olbrzymie uogólnienie, bo spektrum zawodowych możliwości na rynku IT jest ogromne. Ścieżka kariery jest w dużym stopniu zależna od wyboru języka programowania. Osoby uczące się języka Java, Scale oraz Python lub takich technologii jak Android, mogą w przyszłości tworzyć aplikacje mobilne. Natomiast znawcy C++ i C# będą mogli programować gry komputerowe w środowisku Unity.

Inni zostaną tzw. web deweloperami, by tworzyć strony internetowe. Wśród nich również możemy wydzielić kilka specjalizacji, takich jak:

  • Front-end developer
  • Back-end developer
  • Full Stack Developer
Niektórzy zostaną Analitykami biznesowymi, IT Managerami lub Project Managerami. Świat programowania nie znosi próżni - ta branża nieustannie się rozwija, oferując dziesiątki niesamowicie opłacalnych ścieżek kariery.

Co więcej, podstawy programowania przydadzą się także w wykonywaniu szeregu innych, pokrewnych zawodów związanych z IT i nie tylko.

Jak uczymy programowania?

Kursy Gigantów Programowania, prowadzone stacjonarnie także w Jarocinie, to przede wszystkim połączenie nauki i zabawy. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, a trenerzy wykorzystują uwielbiane przez dzieci i młodzież środowiska programistyczne, jak Minecraft, Unity, Roblox czy Scratch. W trakcie lekcji dzieci uczą się programować własne gry i aplikacje, poznając zasady kodowania. 

W naszej ofercie znajdują się kursy zarówno dla młodszych jak i starszych uczestników. Na zajęcia można zapisać dzieci od 7. do 18. roku życia. Każda lekcja oferuje coś zupełnie nowego, dzięki czemu nie ma mowy o pojawieniu się nudy.

‌Przykładowe kursy semestralne programowania dla dzieci i młodzieży:

  • Podstawy tworzenia gier (Scratch),
  • Przygody z programowaniem w Minecrafcie,
  • Python z Minecraftem,
  • Roblox z Lua,
  • Tworzenie gier komputerowych w Unity,
  • Wstęp do programowania w C#.
Zajęcia w Jarocinie odbywają się w Jarocińskim Ośrodku Kultury - Plac Festiwalu Muzyki Rockowej 1. 

Giganci Programowania Jarocin – skontaktuj się z nami!

Zapraszamy na naszego Facebook’a – Giganci Programowania (Jarocin)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE