reklama

Zebrali ponad 5 ton baterii. Co z nimi zrobili?

Opublikowano:
Autor:

Zebrali ponad 5 ton baterii. Co z nimi zrobili?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

12 ton odpadów, w tym 6,7 tony plastikowych nakrętek, 363 kg puszek aluminiowych oraz 5,3 tony baterii zebrano w czasie drugiego etapu szkolnego konkursu „Region Czysty na 6”. Kto okazał się najlepszy?

 



W rywalizacji biorą udział uczniowie szkół z gmin, które odprowadzają śmieci ze swojego terenu do jarocińskiego Zakładu Gospodarki Odpadami.
 

 

Pierwszy etap zmagań konkursowych zakończył się w listopadzie ubiegłego roku. Wygrała go klasa 5b z Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie.
 

 

 

W tej części konkursu najwięcej odpadów zebrała gmina Krzykosy - średnio: 3,3 kg na jednego ucznia. Także w drugiem etapie, w ilości zebranych odpadów prym wiodły Krzykosy. Zebrano tam średnio 2,15 kg odpadów w przeliczeniu na jednego ucznia. Na drugim miejscu znalazła się gmina Chocz - 1,55 kg, a na trzecim Gizałki - 1,39 kg.
 

 

Spośród wszystkich klas biorących udział w konkursie, tym razem najlepsza okazała się klasa IV z Zespołu Szkół w Krzykosach. W ciągu czterech miesięcy każdy uczeń tej klasy średnio zebrał 5,6 kg odpadów.
 

 

 

Z podsumowania drugiego etapu konkursy wynika, że w sumie zebrano 12 ton odpadów, w tym 6,7 tony plastikowych nakrętek, 363 kg puszek aluminiowych oraz 5,3 tony baterii.
 

 

- Bardzo nas cieszy duże zainteresowanie konkursem, a tym samym coraz większa świadomość ekologiczna najmłodszych mieszkańców. Od września szkoły zebrały łącznie 26 ton odpadów, które już posegregowane, trafiły do naszego zakładu - podkreśla Witosław Gibasiewicz, prezes Zakładu Gospodarki Odpadami.
 

 

 

Ostatni - trzeci etap „wielkiej segregacji” odpadów w szkołach potrwa do 30 maja. Zwycięzcę całej akcji poznamy w czerwcu podczas kolejnego „EkoŚwiętowania” organizowanego przez ZGO.
 

 

Dla szkół najbardziej zaangażowanych w zbiórkę odpadów, organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody. Dodatkowo, każdy kilogram uzbieranych puszek aluminiowych i nakrętek to wartość 1 zł. Wyliczone w ten sposób środki Zakład Gospodarki Odpadami zamierz przekazać na cel charytatywny wskazany przez uczestników konkursu.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE