1. Porównaj oferty od różnych ubezpieczycieli
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak duże różnice w cenie ubezpieczenia mogą występować po porównaniu ofert od różnych towarzystw. Warto pamiętać, że zakres ochrony gwarantowany w ramach OC jest regulowany prawnie. Z tego powodu każdy ubezpieczyciel zaproponuje Ci ten sam pakiet, niezależnie od ceny składki.
Na finalny koszt polis wpływ mają różne czynniki, m.in. takie jak: Twoja historia ubezpieczeniowa, doświadczenie za kółkiem czy wiek i stan techniczny pojazdu. Po uwzględnieniu wszystkich tych kwestii firmy ubezpieczeniowe kalkulują ryzyko spowodowania przez Ciebie szkody i dzięki temu wiedzą, na jakim poziomie cenowym powinna kształtować się Twoja składka OC.
Co ważne, każdy ubezpieczyciel stosuje własne algorytmy wyliczania ceny polisy. Z tego powodu przed zakupem warto porównać oferty od różnych firm, by znaleźć tą najtańszą. Przydatnym narzędziem są kalkulatory OC, które po podaniu najważniejszych danych odnośnie do właściciela pojazdu i samego auta, przedstawiają zestawienie różnych propozycji towarzystw ubezpieczeniowych.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o porównywarkach internetowych, wejdź na stronę https://rankomat.pl/ubezpieczenie-oc.
2. Zdecyduj się na współwłasność auta
Historia ubezpieczeniowa właściciela pojazdu zazwyczaj ma spore znaczenie podczas wyliczania składki OC. Z reguły im więcej lat bezszkodowej jazdy dany kierowca ma na koncie, tym tańszą polisę zaproponuje mu ubezpieczyciel. Warto pamiętać, że każda firma indywidualnie podchodzi do tej kwestii. Niektóre towarzystwa już za pierwszy rok ubezpieczenia bez wypłaty odszkodowania proponują 20% zniżki, w innych zaś na taki rabat trzeba poczekać 2 lub 3 lata.
Skutecznym sposobem na poprawę swojej historii ubezpieczeniowej jest zdecydowanie się na współwłasność auta. Po dopisaniu drugiej osoby, np. rodzica lub starszego rodzeństwa, do dowodu rejestracyjnego jako drugiego posiadacza można zyskać dostęp do atrakcyjniejszych ofert OC. Z tej metody najczęściej korzystają młodzi kierowcy, którzy jeszcze nie wypracowali sobie własnej historii ubezpieczeniowej.
3. Szukaj atrakcyjnych zniżek i promocji
Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje nowym klientom atrakcyjne zniżki i promocje, np. po opłaceniu ubezpieczenia za cały rok z góry. Ponadto niektóre towarzystwa udzielają rabatu klientom, którzy zdecydują się na zakup OC online. Wiele osób ma jednak wątpliwości co do ważności takiej umowy zawartej w sieci.
O tym, co warto wiedzieć, jeśli podpisujesz umowę na odległość, przeczytasz w artykule: https://rankomat.pl/samochod/czy-polisa-przeslana-mailem-jest-wazna.
Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek, możesz zaoszczędzić na OC nawet kilkaset złotych. Kluczem to najlepszego ubezpieczenia jest porównywanie ofert różnych towarzystw i wybranie tej, która ma najkorzystniejszą cenę.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.