Reklama

Bezpłatna mammografia w Jarocinie i Żerkowie - wcześniej rejestracja

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Bezpłatna mammografia w Jarocinie i Żerkowie - wcześniej rejestracja  - Zdjęcie główne

foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Zdrowie Bezpłatna mammografia w Jarocinie i Żerkowie. Na badanie trzeba się zarejestrować.

Reklama

Mammografia pozwala na wczesne rozpoznawanie i wykrywanie guzków o średnicy około 0,3÷0,5 cm i tak zwanych zmian bezobjawowych.

Bezpłatna mammografia może zapobiec poważnym konsekwencjom

Oznacza to, że w badaniu skryningowym - profilaktycznym (kobiety zgłaszające się na badanie nie mają żadnych niepokojących objawów), wykrywane są guzki, a także inne zmiany i nieprawidłowości w piersiach, w bardzo wczesnym etapie, kiedy nie można ich stwierdzić w procesie samobadania czy podczas badania palpacyjnego, wykonywanego przez lekarza.

Zastosowanie mammografii w procesie diagnozowania nowotworów piersi jest bardzo cenne i zwiększa szansę wyleczenia choroby, wykrytej we wczesnym stadium rozwoju.

Nawet jeśli badanie wykryje zmianę o charakterze guza, nie musi to oznaczać nowotworu. Spośród wszystkich guzków wykrywanych w piersiach, niewielki procent okazuje się nowotworem złośliwym.

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Bezpłatna mammografia w Jarocinie i Żerkowie

Mając to wszystko na uwadze LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w miejscowościach:
- w czwartek - 24 lutego, w godzinach od 14.00 do 16.00, przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Wiosny Ludów 1 w Żerkowie,
- w piątek - 25 lutego, w godzinach od 8.30 do 12.00, przy markecie Kaufland, os. T. Kościuszki 16A w Jarocinie.

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Organizatorzy zapraszają także panie z rocznika 1972.  

W tych grupach wiekowych bowiem obserwowana jest największa zachorowalność na raka piersi.

UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Bezpłatna mammografia - zarejestruj się już teraz

Organizatorzy badań proszą o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. (58) 666-24-44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.

Na badanie trzeba  zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentek oraz personelu medycznego na badanie należy stawić się w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii można znaleźć na stronie www.mammo.pl

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy