Reklama

Zwolniona dyrektorka po wyroku wróciła do pracy. Co z jej następczynią?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Zwolniona dyrektorka po wyroku wróciła do pracy. Co z jej następczynią?  - Zdjęcie główne

Zwolniona dyrektorka po wyroku wróciła do pracy. Co z jej następczynią? | foto Fot. Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zwolniona dyrektorka po wyroku wróciła do pracy. Co jej z następczynią?

Reklama

Zwolniona z pracy - w sierpniu ubiegłego roku - Paulina Warzywoda, dyrektor wydziału kultury i oświaty Urzędu Miejskiego w Jarocinie zgodnie z postanowieniem Sądu Pracy wróciła na zajmowane stanowisko. Czy magistrat będzie musiał też wypłacić jej odszkodowanie za niewypłacone wynagrodzenia?

 

 

Warzywoda była urzędniczką od 15 lat. Od 2018 roku pełniła funkcję szefowej wydziału kultury i oświaty. Niespodziewanie w sierpniu 2019 roku została zwolniona z pracy.

 

 

Uzasadnieniem podawanym przez urząd miejski był negatywny dla jej wydziału wynik audytu, który został przeprowadzony w magistracie. Do tej pory jednak nie ujawniono co konkretnie zarzuca się Warzywodzie.

 

 

Miejsce zwolnionej dyrektorki zajęła - wybrana w konkursie - Katarzyna Dudziak, która jednocześnie pełniła funkcję szefowej Centrum Usług Wspólnych [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

 

Nie zgadzając się z decyzją o zwolnieniu z pracy, Paulina Warzywoda wniosła pozew do Sądu Pracy w Kaliszu. Ten uznał, że zgodnie z przepisami zwolnienie urzędniczki było nieskuteczne, ponieważ w okresie wypowiedzenia była w ciąży.

 

 

Odszkodowanie z racji utraconego wynagrodzenia nie zostało zasądzone, ponieważ dyrektorka przebywała na zwolnieniu lekarskim.

 

 

Gmina nie odwołała się od tego postanowienia. Dlatego Paulina Warzywoda wróciła do pracy w urzędzie miejskim na poprzednio zajmowanym stanowisku.

 

 

Bezpośrednim przełożonym Pauliny Warzywody jest wiceburmistrz Robert Kaźmierczak, który w ubiegłym tygodniu złożył wypowiedzenie z zajmowanego stanowiska [więcej szczegółów TUTAJ].

 

 

 

Z kolei Katarzyna Dudziak musiała się wycofać z magistratu. Nadal pełni funkcję dyrektora Centrum Usług Wspólnych (zajmuje się między innymi obsługą księgową jednostek podległych gminie, takich, jak szkoły - przyp. red.).

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy