reklama
reklama

Zwłoki 29-latka znaleziono w jednym z mieszkań w Jarocinie. Są pierwsze ustalenia policji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: uniwersalne jarocinska.pl

Zwłoki 29-latka znaleziono w jednym z mieszkań w Jarocinie. Są pierwsze ustalenia policji  - Zdjęcie główne

Zwłoki 29-latka znaleziono w jednym z mieszkań w Jarocinie. Są pierwsze ustalenia policji | foto uniwersalne jarocinska.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zwłoki 29-latka znaleziono wczoraj po południu w jednym z mieszkań w Jarocinie.
reklama

Wszystkie służby ratunkowe interweniowały wczoraj po południu na jednym z jarocińskich osiedli. Strażacy zostali wezwani do otwarcia mieszkania.

- Rodzina nam zgłosiła, że nie ma kontaktu z 29-letnim mężczyzną - relacjonuje st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

Lokator mieszkania nie odpowiadał na nawoływania, bliscy nie mieli kluczy do jego domu. Milczał również telefon mężczyzny. Zdenerwowani poprosili o pomoc służby. Na miejsce udała się policja i straż pożarna. Strażacy otworzyli drzwi do mieszkania.

- Po wejściu do mieszkania okazało się, że lokator nie żyje. Do zgonu mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie. Śmierć nastąpiła poprzez popełnienie samobójstwa. Lekarz wystawił kartę zgonu - informuje st. asp  Agnieszka Zaworska.      

                                      
Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych     

Samobójstwo to śmierć, której można uniknąć

Rozmowa z dr Anną Baran - psychiatrą, suicydologiem

Samobójstwo to drastyczny krok, dlaczego dochodzi do takiej sytuacji?

Samobójstwo to śmierć, której można było uniknąć, stąd tak często pytamy dlaczego tak się stało? Dlaczego zamiast jednej tragedii mamy dwie tragedie i dwa razy więcej osób w żałobie? O ile wypadek drogowy możemy sobie wytłumaczyć, to zgon samobójczy, trudniej jest zrozumieć. Profesor Per Beskow ze Szwecji twierdzi, że samobójstwo to też wypadek - psychologiczny, do którego podobnie, jak do wypadku drogowego przyczyniło się wiele czynników. Nie zawsze są one nam znane. Ale podobnie jak wypadkom drogowym, wypadkom psychologicznym można i trzeba zapobiegać. Z kolej polski suicydolog (naukowiec zajmujący się samobójstwami – przyp. red.) prof. Brunon Hołyst zwraca uwagę na suicydogenne sytuacje, które są szczególnie niebezpieczne. Dodatkowym czynnikiem ryzyka jest skłonność do działania impulsywnego. Nie zapomnę historii, którą kiedyś czytałam o młodym impulsywnym człowieku, który próbował odebrać sobie życie, przez co skazał się na resztę życia na wózek inwalidzki. Nierzadko osoba po próbie samobójczej pytana o przyczyny decydującego o jej życiu czynu, nie potrafi udzielić odpowiedzi lub twierdzi, że nie pamięta, albo dziwi się samej sobie, że próbowała to zrobić. Jak to stwierdziła jedna z osób po próbie samobójczej - nie myślała, tylko czuła, jakby się w jej głowie… gotowała kawa… i czuła, że tego nie jest w stanie wytrzymać [ZOBACZ TUTAJ]

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.                  

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama