Reklama

Zostań wolontariuszem Akademii Przyszłości. Trwa nabór w Jarocinie

Opublikowano:
Autor:

Zostań wolontariuszem Akademii Przyszłości. Trwa nabór w Jarocinie - Zdjęcie główne

Zostań wolontariuszem Akademii Przyszłości. Trwa nabór w Jarocinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Akademia Przyszłości to inicjatywa, która pomaga dzieciom mającym problemy w nauce, ale również takim, które chcą rozwijać swoje pasje i talenty. Obecnie w Jarocinie poszukiwani są wolontariusze.

Reklama

Od września w jednej z naszych szkół po raz drugi zostanie zorganizowany wolontariat Akademii Przyszłości, którą - podobnie jak i akcję "Szlachetna Paczka" - prowadzi krakowskie stowarzyszenie "Wiosna". 

Zostań wolontariuszem Akademii Przyszłości. Trwa nabór w Jarocinie

Projekt kierowany jest do dzieci, którym należy pomóc w rozwinięciu swoich talentów i pasji, jak również do tych, które mają za sobą ciężki czas w domu lub nie odnajdują się w szkolnej rzeczywistości. Aby wolontariat płynnie ruszył potrzebni są wolontariusze, ale kto może nimi zostać? Każdy, kto ukończył 18 lat. Nie są potrzebne ani wymagane wyższe studia, gdyż Akademia Przyszłości zapewnia wszelkie darmowe szkolenia oraz starannie prowadzi proces rekrutacji.

Wystarczy troszkę czasu i chęć pomocy, a będzie to radość dla obu stron gdyż Akademia poza ciekawymi szkoleniami daje wiele możliwości, wspólne wyjazdy, kreatywne spotkania, szansa na poznanie wielu ciekawych ludzi, czy również i szansa na zdobycie doświadczenia zawodowego gdyż u nas nauczycie się prowadzić swój zespół wolontariuszy lub nauczysz się jak pracować z dzieckiem innymi sposobami, którymi posługuje się Akademia. Jak się zgłosić? Przez stronę www.akademiaprzyszłości.org.pl, a następnie odezwie się do Ciebie osoba odpowiedzialna. Nie czekaj, nie ważne, ile masz lat i kim jesteś, możesz pomagać!

Jak wygląda działalność Akademii Przyszłości? 

Wolontariusz SuperW w ramach Akademii Przyszłości raz w tygodniu spotyka się „jeden na jednego” z dzieckiem i prowadzi z nim zajęcia, wykorzystując metodę tutoringu. W trakcie zajęć krok po kroku buduje w dziecku wiarę w jego możliwości, stosując różne metody i wykorzystując do tego zagadnienia z obszaru, w którym dziecko ma problemy (np. zachowanie, postawa, pewność siebie, nauka, komunikacja). W pracy z małym studentem Akademii organizuje się również spotkania integracyjnych, np. wspólne wyjście do kina, muzeum czy w inne atrakcyjne miejsca.

Wolontariusz jest też w kontakcie z darczyńcą - osobą, która funduje "Indeks dla Dziecka", umożliwiając mu w ten sposób udział w Akademii. Informuje go o sukcesach i postępach. Raz w miesiącu SuperW Akademii spotykają się także ze swoim liderem, czyli wolontariuszem, który czuwa nad organizacją pracy w kolegium. Spotkania w gronie wolontariuszy danej szkoły pozwalają wymienić doświadczenia i wrażenia z zajęć indywidualnych i zaplanować działania całego zespołu. Liderem w Jarocinie jest Piotr Nadolski, z którym można skontaktować się pod nr. tel. 667/364-185. Obecnie w naszym mieści jest 5 wolontariuszy, którzy pracowali z dziećmi już w zeszłym roku szkolnym. Na etapie rekrutacyjnym jest jedna osoba. 

Zgłoszenia można wysłać TUTAJ. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy