Reklama

Pomóż Akademii Przyszłości w Jarocinie. Potrzebni wolontariusze

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiały Akademii Przyszłości

Pomóż Akademii Przyszłości w Jarocinie. Potrzebni wolontariusze  - Zdjęcie główne

Pomóż Akademii Przyszłości w Jarocinie. Potrzebni wolontariusze | foto Materiały Akademii Przyszłości

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Akademia Przyszłości pomaga dzieciom, które w siebie nie wierzą, mają niską samoocenę. To bezpieczna, twórcza przestrzeń, w której spotyka się ono z dorosłym, który chce mu poświęcić swój czas i uwagę, być dla niego mądrym towarzyszem.

Reklama

To drugi obok Szlachetnej Paczki projekt realizowany w całej Polsce przez Stowarzyszenie "Wiosna" z Krakowa. 

Wolontariusz SuperW w Akademii Przyszłości raz w tygodniu spotyka się ze swoim podopiecznym i prowadzi z nim zajęcia, wykorzystując metodę tutoringu. W trakcie zajęć krok po kroku buduje w dziecku wiarę w jego możliwości, stosując różne metody i wykorzystując do tego zagadnienia z obszaru, w którym dziecko ma problemy np. zachowanie, postawa, pewność siebie, nauka, komunikacja). W pracy z małym studentem Akademii sięgamy też do spotkań integracyjnych. organizuje wspólne wyjście do kina, teatru, opery, muzeum czy w inne atrakcyjne miejsca.

Wolontariusz jest też w kontakcie z Darczyńcą - osobą, która funduje Indeks dla Dziecka (o wartości 1 tys. zł). Informuje go o sukcesach i postępach. Każdy może jednak pomóc, również dorzucając swoją - nawet najmniejszą - cegiełkę do zbiórek organizowanych na rzecz poszczególnych dzieci (szczegóły na stronie akademiaprzyszlosci.org.pl). 1643 uczniów ma już swoich darczyńców, a 352 czeka jeszcze na wsparcie finansowe, które umożliwi im udział w projekcie. Raz w miesiącu wolontariusze spotykają się także ze swoim liderem, czyli tym, który czuwa nad organizacją pracy w kolegium. Spotkania w gronie wolontariuszy danej szkoły pozwalają wymienić doświadczenia i wrażenia z zajęć indywidualnych i zaplanować działania całego zespołu. W Jarocinie działają w Szkole Podstawowej nr 5.

Zgłoszenia można wysłać za pośrednictwem strony www.superw.pl. Informacji udziela również Piotr Nadolski - Lider Akademii Przyszłości pod nr tel. 667/364-185. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy