Reklama

Zmiana na stanowisku dzielnicowego w Jarocinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP w Jarocinie

Zmiana na stanowisku dzielnicowego w Jarocinie - Zdjęcie główne

st. sierżant Łukasz Nowak został dzielnicowym rejonu nr 1 w Jarocinie | foto KPP w Jarocinie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja poinformowała o zmianie dzielnicowego rejonu nr 1 w Jarocinie. Aspiranta Tomasza Woelke zastąpił starszy sierżant Łukasz Nowak.

Reklama

Dzielnicowi to policjanci przydzieleni do poszczególnych miejscowości, dzielnic miast czy ulic i mający za zadanie utrzymywanie bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami danego rejonu. Mają rozpoznawać ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Dzielnicowi powinni diagnozować wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalać ich przyczyny i pomagać w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania.

Zmiana na stanowisku dzielnicowego w Jarocinie    

Policja poinformowała o zmianie dzielnicowego rejonu nr 1 w Jarocinie. Aspiranta Tomasza Woelke zastąpił starszy sierżant Łukasz Nowak.     

Nowemu dzielnicowemu podlegają ulice: Al. Niepodległości, Kazimierza Barwickiego, Władysława Broniewskiego, Brzozowa, Ceglana, Cicha, Fryderyka Chopina, Cmentarna, J. Dąbrowskiego, E. Estkowskiego, Gołębia, gen. J. Hallera, J. Kilińskiego, Krótka, Oś. T. Kościuszki, ul. T. Kościuszki, M. Kopernika, M. Konopnickiej, Libercourt, Łąkowa, J. Matejki, A. Mickiewicza, Mała, K. Marcinkowskiego, S. Moniuszki, Nowa, Parowozownia od nr 1-3, I. Paderewskiego, Powstańców Wlkp. od skrzyżowania z ul. Wrocławską do Al. Niepodległości, Pl. Młodych, Przemysłowa, Rynek, S. Staszica, Szpitalna, Szubianki, H. Sienkiewicza, Średnia, Śródmiejska Św. Ducha od Rynku do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego, Targowa, teren PKP i PKS w Jarocinie, Wąska, Węglowa, Wolności, Wodna, Wrocławska od Rynku do skrzyżowania z ul. Powstańców Wlkp., Ks. Kardynała S. Wyszyńskiego, Zaciszna. Mjr. Ostroroga Gorzenskiego.

W godzinach pracy ze starszym sierżantem Łukaszem Nowakiem można kontaktować się pod nr tel. 786-936-266.

Jakie zadania ma dzielnicowy?  

Spektrum zadań dzielnicowych jest bardzo szerokie, dla przykładu można wymienić:
•    prowadzenie rozpoznania przydzielonego mu rejonu pod zjawisk i zdarzeń mających wpływ na stan bezpieczeństwa i porządku publicznego;
•    realizowanie zadań z zakresu profilaktyki społecznej;
•    realizowanie zadań z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
•    rozwiązywanie konfliktów sąsiedzkich w zakresie pozostającym we właściwości Policji;
•    dokonywanie wywiadów i ustaleń na rzecz podmiotów uprawnionych;
•    realizowanie zadań z zakresu ścigania sprawców przestępstw i wykroczeń;
•    kontrolowanie przestrzegania prawa powszechnie obowiązującego oraz przepisów prawa miejscowego.


Dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo. W sytuacjach nagłych lub zagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu, należy korzystać z numerów alarmowych 112. Pełen wykaz jarocińskich dzielnicowych znajdziesz na stronie policji. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy