Reklama

Złóż PIT w formie elektronicznej a szybciej dostaniesz zwrot podatku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Złóż PIT w formie elektronicznej a szybciej dostaniesz zwrot podatku - Zdjęcie główne

Złóż PIT w formie elektronicznej a szybciej dostaniesz zwrot podatku | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Złożenie PIT w formie elektronicznej gwarantuje szybszy zwrot podatku.

Reklama

Rozliczenie elektroniczne to nie tylko bezpieczeństwo i wygoda, ale również szybszy zwrot nadpłaconego podatku. Złożenie PIT w formie elektronicznej gwarantuje zwrot maksymalnie do 45 dni.

Po rozliczeniu PIT zwrot średnio po 10 dniach

W ciągu pierwszego miesiąca kampanii zeznań rocznych wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa zwróciła już podatnikom niemal 275 mln zł nadpłaconego podatku. Otrzymywali oni pieniądze średnio po 10 dniach od złożenia swojego zeznania. 

- Od 15 lutego urzędy skarbowe w województwie wielkopolskim dokonały zwrotów podatku na łączną kwotę ponad 274,5 mln zł - mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Z kolei Grażyna Pytlas, naczelnik Urzędu Skarbowego w Jarocinie, dodaje:

- W naszym powiecie w pierwszym miesiącu kampanii rozliczeń PIT przekazaliśmy na konta naszych podatników 5.716.894,61 zł.

Przypomnijmy, że w przypadku e-PIT-ów urząd skarbowy ma 45 dni na dokonanie zwrotu. To aż o połowę krócej, niż w przypadku zeznań składanych w tradycyjnej, papierowej formie.

Jak rozliczyć PIT przez internet?

Usługa Twój e-PIT udostępniana jest podatnikom już po raz czwarty. Od ubiegłego roku stanowi ona część e-Urzędu Skarbowego - nowoczesnego serwisu administracji skarbowej.

Rozliczenie w usłudze Twój e-PIT jest proste, szybkie i dostępne w każdym miejscu i czasie. Wystarczy wejść na podatki.gov.pl i zalogować się do e-US (za pomocą profilu zaufanego, bankowości elektronicznej, aplikacji mObywatel lub za pomocą danych autoryzujących takich jak PESEL/NIP i kwota przychodu) a następnie wybrać usługę Twój e-PIT.

Usługa uwzględnia formularze PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36. Pierwsze dwa z nich są już automatycznie wypełnione przez Krajową Administrację Skarbową na podstawie danych dostępnych w systemach. Pozostałe formularze są przeznaczone do samodzielnego uzupełnienia.

Zeznania PIT-37 i PIT-38 będą czekać na nas w usłudze do 2 maja. Jeżeli nie odrzucimy tak przygotowanego dokumentu lub po edycji sami go nie wyślemy, zeznanie automatycznie się zaakceptuje.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy