Reklama

Urząd skarbowy. Ważny komunikat dla seniorów i nie tylko

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Urząd skarbowy. Ważny komunikat dla seniorów i nie tylko - Zdjęcie główne

Urząd skarbowy. Ważny komunikat dla seniorów i nie tylko | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ważny komunikat dla seniorów i nie tylko. Akcja składania PIT-ów za rok 2020 potrwa do 30 kwietnia. Przypominamy emerytom i rencistom, jak mogą przekazać 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego i jak najszybciej otrzymać zwrot podatku.

Reklama

W tym roku osoby, które otrzymały z organu rentowego PIT-11A mają dwie możliwości - mogą złożyć samodzielnie zeznanie roczne, albo nic nie robić i wtedy urząd skarbowy zaakceptuje automatycznie wygenerowane w usłudze Twój e-PIT zeznanie PIT-37 za 2020 rok.Rozliczenie PIT emerytów i rencistów. Zwrot nadpłaty


Zwrot nadpłaty podatku trwa do 45. dni, jeśli zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane albo złożone elektronicznie - najłatwiej w usłudze twój e-PIT, dostępnej w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl. W przypadku zeznań papierowych termin zwrotu wynosi do 3. miesięcy.Ważne: Aby uzyskać zwrot nadpłaty, zgłoś swój rachunek bankowy do urzędu skarbowego - możesz to zrobić w zeznaniu podatkowym lub na formularzu
ZAP-3. Jeżeli rachunek był zgłoszony wcześniej i jest aktualny, nie musisz nic robić.

 


Rozliczenie PIT emerytów i rencistów. Jak przekazać 1% na rzecz OPP?


Emeryci i renciści, którzy otrzymali z organu rentowego PIT-40A i chcą przekazać 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP), mogą wskazać wybrane Organizacje Porzytku Publicznego w oświadczeniu PIT-OP lub w zeznaniu podatkowym.Z kolei emeryci i renciści, którzy otrzymali jeden PIT-40A i chcą, by wskazana w ubiegłym roku OPP otrzymała ich 1% podatku, nie będą musieli nic robić, jeśli do 31 marca 2021 r. nie zostanie odwołany stan epidemii. Jeśli natomiast stan epidemii byłby odwołany, to będą musieli sami złożyć PIT-OP lub zeznanie PIT-37 lub PIT-36.Jeśli podatnik otrzymał PIT-11A i chce przekazać 1% na tę samą organizację co w ubiegłym roku, nie musi nic robić. Urząd skarbowy zrobi to za niego za pośrednictwem usługi Twój e-PIT w automatycznie zatwierdzonym zeznaniu podatkowym.Jeżeli natomiast podatnik chce przekazać 1% podatku na rzecz innej OPP niż rok wcześniej, musi złożyć PIT-OP lub zeznanie podatkowe.

 

 

Rozliczenie PIT emerytów i rencistów. Ważne!


Wskazana w ubiegłym roku OPP musi znajdować się w aktualnym Wykazie OPP, gdy w systemie znajduje się zeznanie - niezależnie od tego, czy złożysz je sam, czy zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane przez KAS - nie składaj PIT-OP.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy