Reklama

Zimowe utrzymanie - kto jest za to odpowiedzialny, gdzie dzwonić w razie problemów? [ZDJECIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zimowe utrzymanie - kto jest za to odpowiedzialny, gdzie dzwonić w razie problemów?

Reklama

Nad Jarocinem przeszła kolejna burza śnieżna. Na drogach panuje prawdziwy armagedon. Kierowcy sygnalizują nam nieprzejezdne odcinki, kłopoty z jazdą na wielu odcinkach oraz śliskie i nieodsnieżone nawierzchnie.

Na naszym terenie też mogą być problemy z zimowym utrzymaniem dróg

Kto powinen zaradzić tym problemom, gdzie dzwonić i zgłaszać nieprzejezdne odcinki?

W tym sezonie utrzymaniem dróg, chodników i ścieżek rowerowych w gminie Jarocin zajmować się będą te same dwie firmy co w minionych latach.

O drogi będzie dbało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Drobud. Z kolei o parkingi, chodniki i ścieżki rowerowe - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Dorja.

Cena, za jaką będą świadczone usługi przez Drobud to 560.660 zł. Natomiast golińska Dorja wyceniła utrzymanie parkingów, chodników i ścieżek rowerowych w tym sezonie na 293.650 zł.

My też mamy obowiązki związane z zimowych utrzymaniem

Należy pamiętać, że obowiązek odśnieżania chodników położonych wzdłuż posesji, polegający na uprzątnięciu błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń, ciąży na właścicielach oraz zarządcach konkretnych nieruchomości.

Wynika to między innymi z „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Jarocin”. Do obowiązków właścicieli i zarządców nieruchomości należy także usuwanie zalegającego śniegu na dachach budynków, nawisów śnieżnych i sopli.

Gdzie dzwonić w razie problemów? Uwaga, zmianił się jeden znumerów

501-095-356 - całodobowy telefon kontaktowy, pod którym można zgłaszać potrzeby w zakresie dróg gminnych.Jest to aktualny numer po zmianie.

667-917-089 - całodobowy telefon kontaktowy, pod którym można zgłaszać potrzeby w zakresie zimowego utrzymania chodników, ścieżek rowerowych przy drogach gminnych oraz parkingów na terenie gminy Jarocin.

(62) 749-95-40 lub (62) 749-95-43 - telefony kontaktowe, pod którymi można zgłaszać problemy w zakresie zimowego utrzymania dróg na terenie gminy Jarocin w godzinach od 8.00 do 16.00.

- drogi powiatowe: 508-100-396 dyżurny całodobowy,

- droga wojewódzka Jarocin - Tuliszków ne 443:  (61) 22-58-470, (61) 22-58-478 w godzinach pracy lub dyżurny 600-385-854,

- drogi krajowe DK 11, DK 12, DK 15 oraz S 11:  (62) 747-20-66 w godzinach pracy lub dyżurny 534-462-190.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy