Reklama

Żerków. Tańczyli i zbierali na leczenie chorej Karoliny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Żerków. Tańczyli i zbierali na leczenie chorej Karoliny Fajfer. Pomoc jest nadal potrzebna. Zobacz, jak jej udzielić.

Reklama

Karolina Fajfer mieszka w Jarocinie, ale pochodzi z Żerkowa. Tam zresztą do dzisiaj pracuje. Właśnie skończyła 39 lat. W 2013 roku usłyszała diagnozę - nowotwór złośliwy prawego płata skroniowego. Wówczas przeszła pierwszą operację.

Niestety, w 2016 roku nastąpiła wznowa. Karolina przeszła kolejną operację. Została poddana radioterapii.

Żerków. Tańczyli i zbierali na leczenie chorej Karoliny. Diagnoza zwaliła ją z nóg

- Miałam wielką nadzieję, że tym razem się udało. Kontrolne badania, rezonanse co pół roku i wszystko było dobrze aż do teraz - mówi zrozpaczona kobieta.

Dokładnie 19 czerwca dowiedziała się, że nastąpiła „ekspansywna, złośliwa wznowa guza”.

Większość z Was wie, że jestem szaloną dziewczyną, jednak wiadomość o kolejnej wznowie, zwaliła mnie z nóg” - napisała na profilu w mediach społecznościowych.

Po konsultacji neurochirurgicznej okazało się, że jest ratunek - terapia NanoTerm. Niestety, nie jest refundowana w Polsce.

Żerków. Tańczyli i zbierali na leczenie chorej Karoliny Fajfer. Każda złotówka jest ważna

Przyjaciele i znajomi Karoliny Fajfer zareagowali natychmiast. Na facebooku założyli profil i grupę RAZEM dla Karoliny, gdzie można znaleźć wszystkie niezbędne informacje i gdzie odbywają się licytacje. A na platformie zrzutka.pl uruchomili publiczną zbiórkę pieniędzy na leczenie.  

- Każda terapia wyceniana jest indywidualnie, m.in. w zależności od stanu pacjenta i lokalizacji guza - wyjaśnia chora kobieta.

W przypadku Karoliny potrzebnych jest 80 tys. zł.

- Koszty obejmują przeprowadzenie terapii, operację wszczepienia nanocząsteczek, serie nagrzewań oraz pobyt w klinice. Dlatego bardzo proszę o pomoc, każda złotówka jest ważna! - apeluje jarocinianka.

Żerków. Tańczyli i zbierali na leczenie chorej Karoliny. Nadal potrzebna jest pomoc

Obecny stan zbiórki to ponad 40 tys. zł. Akcję wspiera ponad 450 osób. A do grupy RAZEM dla Karoliny dołączyło prawie 1.000 członków. Do końca zbiórki pozostało 35 dni.

„Kto jest razem z nami? Kto walczy dla Karoliny? Niech świat się o nas dowie. Im więcej, tym lepiej. W grupie siła!” - apelują organizatorzy.

Tymczasem przyjaciele, znajomi Karoliny oraz wszyscy ludzie skorzy do pomocy zorganizowali w żerkowskim amfiteatrze w Żerkowie challenge Jerusalema. Na czym polegał?

Otóż wszyscy razem wykonali niezwykle skoczny układ taneczny. W grupie tancerzy znaleźli się między innymi starosta Lidia Czechak i jej zastępczyni Katarzyna Szymkowiak i niektórzy pracownicy Starostwa Powiatowego w Jarocinie. Przedział wiekowy był bardzo szeroki - od dzieci do seniorów.      

A starosta Lidia Czechak napisała w mediach społecznościowych:

„Daliśmy radę ekipa z powiatu na challenge Jerusalema potańczone w szczytnym celu.
Karolina z naszego powiatu walczy z chorobą. To świetna, wesoła dziewczyna, potrzebuje naszej pomocy.”

Karolina Fajfer nadal potrzebuje pomocy - to link do zbiórki https://zrzutka.pl/8r3ajn

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy