Reklama

Żerków. Strażacy zbierają pieniądze na nowy wóz bojowy. Można na ten cel oddać im między innymi złom [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Żerków. Strażacy zbierają pieniądze na nowy wóz bojowy. Można na ten cel oddać im między innymi złom.

Reklama

Ochotnicza Straż Pożarna w Żerkowie prowadzi zbiórkę funduszy na zakup ciężkiego pojazdu ratowniczo-gaśniczego. Jego koszt to około 1,2 mln zł. Do tej pory druhom udało się pozyskać dotację w wysokości około 1 miliona złotych.

Resztę jednostka musi jednak zgromadzić sama jako wkład własny. Dlatego organizowane są różnego rodzaju przedsięwzięcia, które mają pomóc druhom osiągnąć wyznaczony cel.

Żerków. Strażacy zbierają pieniądze na nowy wóz bojowy. Można na ten cel oddać im między innymi złom. Akcja przerosła oczekiwania 

Jedno z nich jest dość oryginalne. Otóż druhowie wpadli na pomysł, aby zebrać złom i pozyskane z jego sprzedaży pieniądze dołożyć do brakującej kwoty.

„Plan był taki: w jedną sobotę - 24 lipca, odwiedzimy parę punktów, odbierzemy złom i „po temacie”. Ale było zupełnie inaczej” - nico zagadkowo organizatorzy zbiórki napisali w mediach społecznościowych.

Okazało się bowiem, że liczba chętnych do oddania złomu strażakom przerosła ich oczekiwania.

„W związku z bardzo dużym zainteresowaniem naszą zbiórką, w dniach 23,24,30 i 31 lipca odwiedziliśmy 63 adresy, gdzie był dla nas uszykowany złom. Dziękujemy za wszystkie słowa poparcia dla naszych działań i za propozycje: Panowie, a może kawy się napijecie?” - relacjonowali druhowie.

I dodali z satysfakcją:

„To pokazuje, że nasz wysiłek w pozyskaniu pieniędzy na nowe auto został zauważony, a godziny przepracowane społecznie zostały docenione sumą, jaką uzbieraliśmy.”

Żerków. Strażacy zbierają pieniądze na nowy wóz bojowy. Można na ten cel oddać im między innymi złom. Zebrana kwota robi wrażenie

Rzeczywiście kwota robi wrażenie - 18.096 złotych przez 4 dni zbiórki.

Dlatego druhowie z Żerkowa dziękują:

„Serdecznie dziękujemy za każdą - nawet najmniejszą ilość złomu. Dziękujemy jednostkom OSP Dobieszczyzna i OSP Łuszczanów za przekazany złom. Podziękowania należą się również wszystkim, którzy pomogli nam w tym przedsięwzięciu:
- firmie RPK Energy za udostępnienie nam dwóch busów,
- gminie Żerków za użyczenie ciągnika rolniczego z przyczepą i przekazany złom,
- FHU RAF-AGRO za użyczenie ładowarki teleskopowej oraz ciągnika rolniczego,
- właścicielowi sklepu rolno-spożywczego Zenonowi Cierniakowi za użyczenie busa,
- druhom za udział w akcji, użyczenie prywatnych samochodów z przyczepkami, pracę i poświęcony czas.”

Jednocześnie strażacy informują, że jeżeli ktoś byłby zainteresowany przekazaniem złomu, proszony jest o kontakt pod numerami telefonów: 884-375-172, 665-768-819 i  723-808-902 w celu indywidualnego umówienia się na odbiór.

Żerków. Strażacy zbierają pieniądze na nowy wóz bojowy. Można na ten cel oddać im między innymi złom i wpłacić gotówkę 

Strażacy uruchomili też internetową zbiórkę funduszy.

- My, jako strażacy, w miarę naszych możliwości, staramy się pozyskać jak największą kwotę. Organizujemy kwesty i zbiórki złomu. Prosimy o wsparcie finansowe instytucje i firmy, ale trudno będzie zgromadzić brakujące środki. Ponad 115-letnia historia naszej jednostki uczy nas , że zawsze mieszkańcy mogli liczyć na pomoc strażaków, a strażacy na wdzięczność społeczeństwa za trudną, niebezpieczną służbę - apelują członkowie żerkowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zbiórka prowadzona na stronie zrzutka.pl. Środki finansowe można wpłacać również na konto: Ochotnicza Straż Pożarna w Żerkowie, BS Września filia Żerków, nr 26 9681 0002 4448 9629 0312 2473 z dopiskiem: GCBA OSP Żerków.

 

Jak oceniacie pomysłowość żerkowskich strażaków, czy inicjatywa jest godna naśladowania - piszcie w komentarzach.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy