Reklama

Sławoszew. Strażacy podziękowali swojemu kapelanowi. Ksiądz Jerzy Rychlewski odchodzi na emeryturę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ksiądz kanonik Jerzy Rychlewski był proboszczem parafii św. Zofii w Sławoszewie od 1987 roku. Dodatkowo od grudnia 2008 roku pełnił funkcję powiatowego kapelana strażaków. Nic więc dziwnego, że podczas niedzielnej mszy św., na której dziękowano kapłanowi za wieloletnią posługę, pojawiły się również delegacje jednostekOSP z terenu powiatu oraz poczet sztandarowy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Reklama

Osobna uroczystość odbyła się wczoraj (wtorek 27 lipca) w Komendzie Powiatowej PSP w Jarocinie. Funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni chcieli w ten sposób podziękować za wieloletnią posługę, kapelanowi jarocińskich strażaków, który od 1 sierpnia przechodzi na emeryturę. Zamieszka w Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp. 

Sławoszew. Strażacy podziękowali swojemu kapelanowi

Ksiądz kanonik Jerzy  Rychlewski urodził się 21 stycznia 1946 roku w Janowie Wielkopolskim. Ukończył obecne Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie, w 1970 roku przyjął święcenia kapłańskie. W 1987 roku przybył na Ziemię Jarocińską. Przez 34 lata pełnił posługę w parafii św. Zofii w Sławoszewie. Często można go było zobaczyć w strażackim mundurze, gdyż przez wiele lat był wiceprezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławoszewie. Pod koniec 2008 roku został kapelanem powiatowym strażaków. Ksiądz kanonik Jerzy Rychlewski swą obecnością uświetniał uroczystości organizowane w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Jarocinie oraz te organizowane na terenie powiatu. Wielokrotnie sprawował swoje kapłańskie funkcje podczas uroczystości poświęcenia m.in. jarocińskiej strażnicy, sztandarów czy samochodów pożarniczych będących na wyposażeniu komendy oraz jednostek OSP. Dobrego słowa i homilii  ks. Jerzego nie brakowało również podczas spotkań przy wigilijnym stole czy obchodów Dnia Strażaka. Był wielokrotnie odznaczany i wyróżniany m.in. Złotą odznaką ”Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Sławoszew. Strażacy podziękowali swojemu kapelanowi

W połowie czerwca w Kaliszu odbyła się uroczystość, podczas której biskup kaliski Damian Bryl złożył podziękowania wszystkim kapłanom odchodzącym w tym roku na emeryturę. W gronie tym oprócz proboszcza ze Sławoszewa znalazł się również ksiądz Janusz Pytlik, proboszcz parafii św. Andrzeja w Golinie. - Chciałbym drodzy księża serdecznie prosić, żebyście czując się kapłanami naszej diecezji w tę diecezję na miarę możliwości i sił angażowali się. Chciałbym, abyście czuli, że razem tworzymy duchowieństwo kaliskie - zaznaczył w czasie spotkania ordynariusz diecezji kaliskiej. Życzył im błogosławieństwa Bożego, aby mogli dobrze,w spokoju przeżywać ten kolejny etap życia. - Chcę podkreślić, że na tym etapie też jesteście ważną cząstką naszej diecezji - dodał biskup Bryl.

W sobotę (31 lipca) odbędzie się uroczystość dziękczynna w Golinie. Ksiądz Janusz Pytlik nadal będzie mieszkał na terenie parafii, w której pełnił posługę od 1995 roku.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy