Reklama

Żerków. Nowa siedziba Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kiedy zacznie działać?

Opublikowano: pt, 5 mar 2021 11:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od poniedziałku 8 marca Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej poprowadzi swoją działalność w nowym budynku. Jak zapowiedział burmistrz Michał Surma, zostanie przeniesiony do Centrum Aktywności Lokalnej mieszczącego się przy ul. Kolejowej 21.

Reklama

Centrum Aktywności Lokalnej ma służyć zwiększaniu zaangażowania mieszkańców z gminy Żerków i tworzeniu poczucia przynależności do danego miejsca i grupy. Dotąd brakowało CAL-u, dlatego urząd żerkowski rozpoczął starania o jego powstanie. Przede wszystkim pozyskano na ten cel dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie blisko 750 tys. zł oraz PEFRON-u

Na Centrum Aktywności Lokalnej zagospodarowano budynek przy ul. Kolejowej po byłej szkole podstawowej. Został on przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i co najważniejsze zamontowana została w nim specjalna winda. Prace remontowe przeprowadziła firma wyłoniona w przetargu. 

Zgodnie z planami do CAL-u został przeniesiony Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy. - Skorzystają na tym nie tylko pracownicy obu instytucji, ale przede wszystkim petenci, dla których zostaną stworzone komfortowe warunki - informował na początku inwestycji burmistrz Michał Surma. MGOPS zacznie działać w nowej siedzibie już od poniedziałku 8 marca. Nie zmienione zostały godziny otwarcia ośrodka oraz numery telefonów. 

To nie jedyna przeprowadzka, jaka czeka żerkowską instytucję. Otóż do odremontowanego budynku po szkole podstawowej przeniesie się  również Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żerków. Nie znana jest jeszcze dokładna data. W budynku przewidziano również miejsce dla organizacji pozarządowych. Na ten moment nie wiadomo, kto skorzysta z nowych pomieszczeń CAL-u. Będziemy informować na bieżąco.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żerkowie - numery telefonów:

 1. Kierownik - 62 740 20 16
 2. Księgowość- 62 740 20 39
 3. Zasiłki rodzinne - 62 740 20 24
 4. Pracownik socjalny - 62 740 20 14
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  forma

  i "nieznana" :)

 • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  forma

  poprawna pisownia - "niezmienione"