Reklama

Reklama

Żerków. Budowa Centrum Aktywności Lokalnej zakończona

Opublikowano: ndz, 20 gru 2020 14:47
Autor:

 Żerków. Budowa Centrum Aktywności Lokalnej zakończona - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Żerków. Budowa Centrum Aktywności Lokalnej zakończona. W Żerkowie powstaje Centrum Aktywności Lokalnej. Będą się w nim funkcjonować organizacje i instytucje.

 

 

Centrum Aktywności Lokalnej ma służyć zwiększaniu zaangażowania mieszkańców danego terenu i tworzeniu poczucia przynależności do danego miejsca i grupy. W CAL mogą działać istniejące już organizacje pozarządowe lub instytucje samorządowe. Najważniejszą zasadą jest realizowanie działań na rzecz gminy, wsi przy zaangażowaniu jego mieszkańców.

 

 

W Żerkowie dotąd brakowało CAL-u, dlatego urząd żerkowski rozpoczął starania o jego powstanie. Przede wszystkim pozyskano na ten cel dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie blisko 750 tys. zł. To nie jedyne pieniędze jakie otrzymała gmina na CAL. Otóż kolejne fundusze gmina otrzymała z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wysokość dofinansowania wyniosła 585 tys. zł. Cały koszt inwestycji wynosi 1 400 000 zł.

 

 

CAL powstał w  budyneku przy ul. Kolejowej, w którym kiedyś mieściła się szkoła podstawowa. Przede wszystkim został on przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a największym przedsięwzięciem był montaż specjalnej windy oraz podjazdu. 

 

 

W planach do budynku CAL-u ma zostać przeniesiony Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy oraz biblioteka. Skorzystają na tym nie tylko pracownicy obu instytucji, ale przede wszystkim petenci, dla których stworzone zostały komfortowe warunki. O tym jak pracują urzędy przeczytasz TUTAJ.

 

 

W budynku powstały biura, z których będą mogły skorzystać organizacje działające na terenie gminy. Istnieje również możliwość utworzenia innych instytucji, które działałyby na rzecz naszej lokalnej społeczności.

 

 

Prace budowlane zgodnie z założonym planem musiały zostać wykonane do końca tego roku. Natomiast przeprowadzka biblioteki i pomocy społecznej odbędzie się na początku 2021 roku.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Ann

    Kolejne twory służące tworzeniu ciepłych posadek dla kolegów i rodziny burmisia za pieniądze publiczne? To jest działalność która nigdy nie powinna leżeć w kompetencji urzędników. Władze gminy powinny starać się przyciągać inwestorów tworzących miejsca pracy. Ludzie mający już dobrą pracę i zarabiający w miarę przyzwoite pieniądze sami będą się akt... Rozwiń