Reklama

Żerków powstanie Centrum Aktywności Lokalnej. Zobacz, kiedy?

Opublikowano: sob, 27 cze 2020 14:53
Autor:

Żerków powstanie Centrum Aktywności Lokalnej. Zobacz, kiedy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina Żerków. Żerków. Centrum Aktywności Lokalnej.

 

 

Centrum Aktywności Lokalnej służyć zwiększaniu zaangażowania mieszkańców danego terenu i tworzeniu poczucia przynależności do danego miejsca i grupy. W CAL mogą działać istniejące już organizacje pozarządowe lub instytucje samorządowe. Najważniejszą zasadą jest realizowanie działań na rzecz gminy, wsi przy zaangażowaniu jego mieszkańców.

 

Centrum Aktywności Lokalnej ma powstać w Żerkowie. Na ten cel zostanie zagospodarowany budynek przy ul. Kolejowej, w którym kiedyś mieściła się szkoła podstawowa. Przede wszystkim zostanie on przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a największym przedsięwzięciem będzie montaż specjalnej windy.

 

Zgodnie z planami do centrum zostaną przeniesione Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy oraz biblioteka, która dotychczas miała swoja siedzibę w miejscowej remizie.

 

Skorzystają na tym nie tylko pracownicy obu instytucji, ale przede wszystkim petenci, dla których zostaną stworzone komfortowe warunki Powstanie tam też kilka biur dla organizacji działających na naszym terenie. Oczywiście jest możliwość utworzenia innych instytucji, które działałyby na rzecz naszej lokalnej społeczności - informuje burmistrz Michał Surma.

 

Inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie pozyskane pieniądze ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 585 tys. zł. Podpisanie umowy związanej z dofinansowaniem żerkowskiego Centrum Aktywności Lokalnej odbyło 23 czerwca się w urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu pomiędzy Marzena Wodzińską a burmistrzem Michałem Surmą i gminnym skarbnikiem Agnieszką Rosiejką.

 

Prace budowlane zgodnie z założonym planem muszą zostać wykonane do końca tego roku. Natomiast przeprowadzka biblioteki i pomocy społecznej odbędzie się na pewno w przyszłym roku. - Centrum Aktywności Lokalnej prawdopodobnie zacznie funkcjonować w połowie 2021 roku - tłumaczy burmistrz Surma.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.