Reklama

Zebrali 100 kg puszek na Jarocin Festiwalu. Pomogą Piotrkowi z Cielczy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czasie Jarocin Festiwalu 2022 zebrano 100 kg puszek aluminiowych. Wartość zebranego surowca zostanie przekazana na leczenie Piotrka Lewandowskiego z Cielczy, walczącego z ostrą białaczką szpikową.

Projekt zrealizowano dzięki zaangażowaniu gminy Jarocin, ZGO Jarocin, ZGO Nova, organizatora festiwalu oraz samych uczestników muzycznej imprezy. Zbiórka puszek była prowadzona przez 6 animatorów projektu "Każda Puszka Cenna" wyposażonych w specjalne plecaki - pojemniki do zbiórki puszek. Program realizowany jest w Polsce od 2017 roku przez Fundację RECAL. Projekt zachęca do selektywnej zbiórki puszek aluminiowych i edukuje na temat korzyści środowiskowych, które z niej wynikają. Celem projektu jest, aby każda puszka mogła trafić do recyklingu, szczególnie te, z których konsumpcja ma miejsce poza domem. 

Chcesz pomóc Piotrkowi? KLIKNIJ TUTAJ

Zebrali puszki na Jarocin Festiwalu 2022. Pomogą Piotrkowi Lewandowskiemu z Cielczy

Animatorzy programu „Każda Puszka Cenna” w czasie trwania Jarocin Festiwal tworzyli pixelatę. Tak nazywa się projekt mający na celu podnoszenie świadomości na temat recyklingu i gospodarki o obiegu zamkniętym poprzez sztukę, design i rzemiosło. Pomysł zrodził się w 2017 roku w studio photoAlquimia w Hiszpanii. Pixelata polega na stworzeniu - z zużytych puszek po napojach - wielkoformatowego obrazu, który wykorzystuje technikę pikselu. Do jej wykonania w Jarocinie zebrano 2000 puszek, które również trafiły do recyklingu.

W czasie festiwalu zostało zebrane selektywnie 100 kg puszek aluminiowych. Wartość zebranego surowca zostanie przekazana na wsparcie Piotrka Lewandowskiego z Cielczy, który walczy z ostrą białaczką szpikową. Na jego leczenie i rehabilitację zbierano pieniądze również podczas mszy św. odprawionej w ruinach kościoła Świętego Ducha w Jarocinie. Udało się zebrać prawie 2,5 tys. zł. 

Każdy może pomóc Piotrkowi Lewandowskiemu z Cielczy

Chcesz pomóc Piotrkowi? KLIKNIJ TUTAJ

Pomóc można będzie w kolejny weekend. LZS Cielcza, którego zawodnikiem jest Piotrek Lewandowski, zaprasza w sobotę 6 sierpnia na IV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Jarocina w kategorii Orlik. Początek rozgrywek o godz. 10.00. Natomiast od godziny 20.00 zaplanowano zabawę taneczną. Z kolei w niedzielę 7 sierpnia - od godziny 14.00 - trwać będzie festyn rodzinny z atrakcjami połączony ze zbiórką pieniędzy dla Piotrka Lewandowskiego. Impreza również zakończy się zabawą taneczną.  

10-latek przyjmuje obecnie chemioterapię, która jest konieczna przed przeszczepem szpiku kostnego. Dzięki osobom, które rejestrują się w bazie Fundacji DKMS udało się znaleźć dla chłopca aż dwóch dawców, którzy są zgodni pod względem genetycznym.

Cały czas można pomóc Piotrkowi za pośrednictwem internetu. Zbiórka prowadzona jest na zrzutka.pl. Na koncie udało się zgromadzić nieco ponad połowę z 50 tysięcy złotych, które są potrzebne. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy