Reklama

10-letni Piotrek z Cielczy musi walczyć z ostrą białaczką. Pomóżmy mu wrócić do zdrowia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiały organizatora zbiórki

10-letni Piotrek z Cielczy musi walczyć z ostrą białaczką. Pomóżmy mu wrócić do zdrowia  - Zdjęcie główne

10-letni Piotrek z Cielczy musi walczyć z ostrą białaczką. Pomóżmy mu wrócić do zdrowia | foto Materiały organizatora zbiórki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Piotrek Lewandowski z Cielczy ma 10 lat. W maju tego roku miał przystąpić z rówieśnikami do Pierwszej Komunii Świętej, a także wprowadzić się z rodzicami i bratem do nowego domu. Niestety choroba przekreśliła wszystkie ich marzenia. Teraz rodzina musi toczyć walkę o życie chłopca.

Reklama

2 marca, gdy - jak co dzień - Piotrek miał iść do szkoły, poczuł ogromny ból kręgosłupa w okolicy lędźwiowej. Lekarz zlecił wykonać podstawowe badania krwi a po otrzymaniu wyników od razu skierował go na Oddział Onkologii i Hematologii w Poznaniu. Z każdym dniem stan Piotrka się pogarszał. Ból się nasilał, a na skroni i głowie zaczęły pojawiać się guzy. Diagnoza zwaliła wszystkich z nóg. Okazało się, że to ostra białaczka szpikowa z naciekami mięsaka granulocytarnego.

Życie tej rodziny się zatrzymało, a wszystkie plany legły w gruzach. Nagle musieli przeorganizować dotychczasowe życie. Rozpoznanie nowotworu u Piotrka stanowi dla rodziców ogromne wyzwanie, radzenie sobie z wieloma trudnościami i niestety pogorszeniem sytuacji materialnej na skutek rezygnacji z pracy jednego z rodziców. Intensywne leczenie w szpitalu wymaga obecności rodzica, zresztą mama i tata nie wyobrażają sobie, żeby nie być przy Piotrku.

10-letni Piotrek z Cielczy musi walczyć z ostrą białaczką. Pomóżmy mu wrócić do zdrowia 

Od 7 marca chłopiec przebywa cały czas w szpitalu, gdzie ma podawaną chemię, która niestety niesie za sobą duże ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Musi mieć również częste przetoczenia krwi i płytek. Po zakończeniu leczenia czeka go przeszczep szpiku. Etap powrotu Piotrka do zdrowia po przeszczepie trwać będzie jeszcze długi czas, rok a nawet 2 lata. W tym czasie będzie pod stałą kontrolą zespołu transplantacyjnego. Jego układ odpornościowy będzie bardzo niedojrzały, będzie musiał przyjąć na nowo wszystkie szczepionki.

Nadal będzie przyjmować leki i dbać o dobry stan zdrowia, aby zapobiegać infekcjom. Na dalsze leczenie i rehabilitację potrzebne będą pieniądze. Dlatego uruchomiona została zbiórka na zrzutka.pl. Potrzebne jest 50 tysięcy złotych. Do tej pory udało się zebrać prawie 7 tysięcy. Pieniądze można będzie wpłacać przez 29 dni.

Pokażmy Piotrkowi i jego rodzinie, że nie są sami z problemem. Jeśli chcesz wesprzeć zbiórkę KLIKNIJ TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy