Zbadaj się za darmo w Jarocinie. Kto i gdzie możesz skorzystać z tej oferty?

Opublikowano:
Autor:

Zbadaj się za darmo w Jarocinie. Kto i gdzie możesz skorzystać z tej oferty? - Zdjęcie główne
Autor: Zdjęcie poglądowe | Opis: Zbadaj się za darmo w Jarocinie. Kto i gdzie możesz skorzystać z tej oferty?

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościW Jarocinie będzie można wykonać bezpłatną mammografię. Kto może skorzystać z badania i co jest warunkiem?
reklama

Program bezpłatnych badań mammograficznych prowadzi i w całości finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. W ramach akcji badanie można wykonać w poradniach stacjonarnych lub w mammobusach, które dojeżdżają do najodleglejszych zakątków kraju. Już wkrótce taki mammobus przyjedzie do Jarocina.

Gdzie i kiedy w Jarocinie stanie mammobus?

Profilaktyczną akcję bezpłatnych badań mammograficznych w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia prowadzi spółka Geneva Trust Polska z Gdańska.

Z badania mogą skorzystać kobiety w wieku od 45 do 74 lat (urodzone między 1950 a 1979 rokiem), które są ubezpieczone i przez ostatnie 24 miesiące nie korzystały z tego badania lub otrzymały pisemne wskazanie do ponownego wykonania badania po upływie 12 miesięcy, a nie były leczone z powodu raka piersi

reklama

Jednym z miejsc, gdzie przyjedzie mammobus w ramach akcji NFZ-u jest Jarocin. Nastąpi to w piątek - 24 lipca. Specjalistyczny pojazd stanie na parkingu przy aquaparku (ul. Sportowa 6).

Na badanie należy się wcześniej zarejestrować. Można to zrobić na dwa sposob:

  • online na stronie www.diagnostyk.pl
  • telefonicznie pod numerem (68) 414-14-11 (od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 16.00)

Bezpłatne badanie mammograficzne w ramach programu NFZ-u można też wykonać ramach programu „Profilaktyka raka piersi” - wykaz poradni uczestniczących w programie znajdziesz na stronie pacjent.gov.pl 

Co mogą zrobić ci, którzy nie kwalifikują się do bezpłatnych badań?

reklama

Jeśli nie kwalifikujesz się do programu „Profilaktyka raka piersi”, możesz też wykonać USG piersi lub mammografię na podstawie skierowania od lekarza specjalisty (ginekologa, onkologa).

Lekarz może zlecić badania tak często, jak ze względu na wskazania medyczne jest to konieczne. Najbliższą twojego miejsca zamieszkania poradnię położniczo-ginekologiczną wyszukasz na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia.

Obserwuj swoje ciało i raz w miesiącu (najlepiej 3-5 dni po miesiączce) wykonuj samobadanie piersi. Jest ono bardzo ważnym elementem profilaktyki raka piersi i czynnością, pozwalającą na wykrycie zmian na wczesnym etapie choroby nowotworowej, kiedy szanse na wyleczenie są największe.

reklama

Jak wykonać samobadanie piersi - zobacz TUTAJ.

Jeśli nie potrafisz rozpoznać zmiany w piersi lub masz wątpliwości, zgłoś się do ginekologa. W zależności od wskazań, skieruje cię na dodatkowe badania obrazowe - USG piersi lub mammografię.

SONDA

Czy wykonujesz regularnie badania profilaktyczne?

Zagłosowało 130 osób
Zagłosuj
Głosy można oddawać od 14.07.2025 od godz 10:20
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo