Reklama

Zasypali rowy przy drodze. Mieszkańcy skarżą się, że zalewa im działki i ogrody [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 5 mar 2022 16:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zasypali rowy przy drodze. Mieszkańcy skarżą się, że zalewa im działki i ogrody.

Reklama

Trwa przebudowa jarocińskich ulic: Glinki, Wodnej i Leszczyce. W ramach inwestycji zasypane zostały przydrożne rowy i na ich miejsce pobudowano kanalizację deszczową. Niektórzy mieszkańcy uważają, że to rozwiązanie nie do końca się sprawdza. Natomiast jarociński magistrat twierdzi, że przyczyna po części leży po stronie samych mieszkańców.  

Zalane ogródki, działki i pola rolników przy przebudowywanej drodze

Pani Justyna tak opisuje sytuację przy przebudowywanej ulicy Glinki w okolicy wiaduktu kolejowego:

„Zalane ogródki, działki i pola rolników.”

Twierdzi, że „wystarczy jedna noc opadów i rano jedzie się przez jedno wielkie bajoro”. Kobieta stwierdza:

„Rowy pełne, wylewa się z nich na świeżo wyremontowane odcinki. Nowe chodniki zapadają się, bo są regularnie podmywane. Strata publicznych pieniędzy. Codzienne pompowanie wody do beczkowozów też odbywa się na koszt podatnika.”

I pyta, czy zasypywanie rowów to był na pewno dobry pomysł?

„Rozumiem, że ścieżki rowerowe i chodniki są potrzebne, ale rowy melioracyjne przez ostatnie dziesiątki lat także były potrzebne.”  

Jedną z przyczyn nielegalne odprowadzanie wód w pas drogowy

Urzędnicy z jarocińskiego magistratu, który zlecił przebudowę ulic, przyznają, że problem jest im znany.

„Przytoczona przez mieszkankę sytuacja związana jest w pierwszej kolejności z trwającymi obecnie pracami budowlanymi. Z drugiej strony ma swoje źródło w nielegalnym odprowadzaniu wód w pas drogowy” - wyjaśnia w piśmie do naszej redakcji Michał Szymański z wydziału rozwoju Urzędu Miejskiego w Jarocinie.

Jego zdaniem do rowu odprowadzane były wody opadowe i roztopowe między innymi z ogródków działkowych oraz zabudowanych posesji, w tym utwardzonych dróg prywatnych, które nie posiadają własnego odwodnienia.

„Należy zwrócić uwagę, że rowy przydrożne zgodnie z przepisami służą wyłącznie do odprowadzania wód z pasa drogowego, a nie z prywatnych posesji. Jeśli ktoś chce tak odprowadzać wodę, to musi posiadać zezwolenia zarządcy drogi” - tłumaczy urzędnik.

Przebudowa ulic Glinki, Wodnej i Leszczyce ma potrwać do końca marca.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy