Reklama

Załoga jarocińskiego magistratu zdziesiątkowana koronawirusem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum GJ

Załoga jarocińskiego magistratu zdziesiątkowana koronawirusem  - Zdjęcie główne

Załoga jarocińskiego magistratu zdziesiątkowana koronawirusem | foto Archiwum GJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Załoga jarocińskiego magistratu zdziesiątkowana koronawirusem. Potrzebne było ozonowanie. Urząd został zamknięty. Na jak długo?

Reklama

Kilkunastu pracowników Urzędu Miejskiego w Jarocinie zostało zakażonych koronawirusem. Kolejne osoby skierowane zostały na kwarantannę. Sytuacja stała się na tyle poważna, że burmistrz zdecydował o zamknięciu siedziby urzędu w miniony piątek i poniedziałek. W tym czasie w pomieszczeniach przeprowadzona została dezynfekcja i ozonowanie.

- Zakażenie szło, jak po sznurku. Co rusz dowiadywaliśmy się o kolejnych osobach i o tym, że wszyscy z ich otoczenia są kierowani na kwarantannę - stwierdza jedna z urzędniczek.

Załoga jarocińskiego magistratu zdziesiątkowana koronawirusem - urząd zamknięty

Potwierdził to wiceburmistrz Bartosz Walczak, który przyznał, że sytuacja jest dynamiczna i zmienia się z godziny na godzinę. Zapewnił jednocześnie, że burmistrz Adam Pawlicki czuje się dobrze i nie miał kontaktu z zakażonymi pracownikami. 

Ognisko koronawirusa pojawiło się w jarocińskim magistracie dokładnie rok od wybuchu pandemii w naszym kraju. W ubiegłym roku z podobnymi problemami borykali się pracownicy Starostwa Powiatowego w Jarocinie. Oba urzędy mieszczą się w tym samym budynku.

W związku z zaistniałą sytuacją burmistrz Adam Pawlicki zdecydował, że urząd zostanie zamknięty na piątek - 12 marca, na weekend i poniedziałek. W tym czasie w siedzibie magistratu przeprowadzona została dezynfekcja i ozonowanie pomieszczeń.

Mimo wczesniejszych zapowiedzi, po tym czasie urząd nie został otwarty. Praca zdalna urzędników została przedłużona do końca tygodnia, czyli do 19 marca.

Załoga jarocińskiego magistratu zdziesiątkowana koronawirusem - praca zdalna co najmniej do 9 kwietnia

W międzyczasie liczba zachorowań na COVID-19 na tyle się zwiększyła, że minister zdrowia zalecił pracę zdalną dla wszystkich

W tej sytuacji jarociński magistrat wystosował komunikat następującej treści:

„Dostosowując się do wytycznych i zaleceń ministra zdrowia oraz z uwagi na wzrost liczby zakażeń związanych z SARS-COV 2 i pojawiającymi się aktywnymi przypadkami w Urzędzie Miejskim w Jarocinie, informujemy, że praca zdalna magistratu zostaje przedłużona do 9 kwietnia.”

Oznacza to, że do piątku - 9 kwietnia, urząd będzie zamknięty i nie będzie bezpośredniej obsługi mieszkańców.

Załoga jarocińskiego magistratu zdziesiątkowana koronawirusem. Będą jednak pełnione dyżury telefoniczne od godz. 8.00 do 14.00
- w referacie spraw obywatelskich - dowody osobiste i sprawy meldunkowe - nr tel. (62) 749-96-25,
- w referacie spraw obywatelskich - działalność gospodarcza - nr tel. (62)749-96-20,
- w pilnych sprawach można kontaktować się też kontaktować z sekretariatem - nr tel. (62) 749-96-00.

Jednocześnie w budynku przy ul. Kościuszki 15b (przy parkingu urzędu), od godz. 8.00 do 16.00, czynne będzie Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego - tel. (62) 747-63-53.

Sprawy z zakresu działania Urząd Stanu Cywilnego można załatwiać także po uprzednim kontakcie telefonicznym - nr tel. (62)747-23-05.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy